Незаконне насильство в поліції України у цифрах дослідження

05.01.2018

Вибірка зроблена зі звіту Харківського інституту соціальних досліджень  (ХІСД) «Моніторинг незаконного насильства в поліції України (2004-2017 р.р.)».

-оціночна кількість людей, які протягом останніх 12 місяців ставали жертвами навмисного завдання працівниками поліції побиття, страждань чи катувань, зросла з 409 080 осіб в 2015 році до 641 326 осіб в 2017;

-44,7% опитаних громадян вважають, що від насильства в поліції не застрахований ніхто. До групи ризику в першу чергу відносять «тих, хто ображає поліцію» – (26,3 %), «професійних злочинців» – (26,3 %), або «тих, хто скоїв будь-який злочин» – (26,4 %).

– разом з тим, 39,7 %  громадян вважають, що поліція не застосовує незаконне насильство у своїй роботі.

-зростає кількість українців, що толерують жорстокість у поліції. Майже кожен четвертий українець (24,4 %) так чи інакше допускає можливість застосування поліцією незаконного насильства або навіть катувань. Найбільш припустимим незаконне насильство залишається «для розкриття особливо тяжких злочинів», «для запобігання терористичного акту» та «як покарання й помста ґвалтівникам, убивцям».

– серед основних державних органів, до яких будуть звертатись за допомогою жертви насильства в поліції, залишаються прокуратура (45,1 %) та різні інстанції в поліції (39,70 %). До адвоката звернуться 27,6 % опитаних, у правозахисні організації – 22,2 %, у ЗМІ – 16,7 %. 12,3% опитаних взагалі не будуть звертатися за допомогою до будь-яких інституцій.

серед факторів, які впливають на поширеність поліцейського насильства, громадяни виділяють три ключових: безкарність співробітників поліції, які застосовують незаконні методи в роботі (43,5 %); поганий добір кадрів, унаслідок чого до поліції потрапляють люди із садистськими нахилами (34,7 %) та невисокий професійний і культурний рівень співробітників поліції (30,5 %).

-серед думок, що саме потрібно робити, щоб запобігти протиправному насильству в поліції, опитані в першу чергу виділяють суворіше покарання за факти невиправданого насильства (46 % відповідей); поліпшення добору претендентів на роботу в поліції (35 %); покращення підготовки поліцейських кадрів (34 %) і підвищення ефективності контролю начальства за діяльністю своїх підлеглих (32 %). Зміна системи показників роботи в поліції також залишається важливим фактором, який, на думку населення, може вплинути на ситуацію (18 %).

-41,0% українців вважають, що поліція працює ефективно (з них 32,6% — що поліція працює скоріше ефективно, а 7,4% —що працює ефективно)

Повністю зі звітом про результати дослідження можна ознайомитися тут

Антидот

Остання Аналітика

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"