Як живеш, пересічний корупціонер?

09.03.2017

1Продовжуючи тему боротьби з корупціонерами в погонах журналісти дослідили майновий стан заробітчан на дорогах, які нещодавно погоріли на хабарі.

Нагадаємо, працівники внутрішньої безпеки Національної поліції у Волинській області спільно з СБУ спіймали інспекторів з нагляду за дорожнім рухом на отриманні чергового хабаря. Працюючи «за старою звичкою», поліцейські збирали «штрафні санкції» у порушників ПДР на місці несення служби.Крім того, тікаючи від правоохоронців, зловмисники викидали з вікна машини усі речові доказипрацювали інспектори-здирники у чотирьох районах Волині. Тепер правоохоронці шукають жертв цих перевертнів у погонах.

Крім того, як стало відомо Інформаційному агентству Волинські Новини з власних джерел щодо справи про трьох горе-інспекторів, у прокуратуру області вже «завели» 20 тисяч доларів, щоб провадження розглядали в одному із львівських судів. А все тому, що справу волинських хабарників мають розглядати в київському суді й повпливати на рішення суддів представникам підозрюваних буде неможливо. Тому вони шукають шляхи, щоб слухання справи було у львівському суді, де у них є ті, хто допоможе із «правильним» рішенням Феміди.

Отже, майновий стан заробітчан на дорогах: скільки ж заробив «майстер» надуманих адмінпротоколів Сунічук Сергій Григорович.

І так, на офіційному сайті ГУНП у Волинській області розміщена декларація за 2014 рік:

Заробітна плата – 56 565,4 грн, в тому числі 7,046 грн матеріальна допомога;

Земельні ділянки – 0.12 та 0.25 га.

Членам сім’ї належить квартира площею 47 квм та автомобіль марки Мазда-6, 2004 рв. При цьому дохід членів сім’ї декларант не вказав.

Декларація за 2015 рік Сунічука С.П. не висвітлена сайті ГУНП у Волинскій області та НП України. Це збіг обставин таких як ліквідація міліції – створення поліції чи умисне приховування доходів, набутих злочинним шляхом. Тому розрахуємо самостійно: у 2015 році середня заробітна плата міліціонера (січень-жовтень) становила 3,5 тисячі гривень, поліцейського (листопад-грудень) близько 6,5 тис. грн, додамо матеріальну допомогу, отримаємо за рік близько 60,0 тис. грн чистого доходу.

Декларація за 2016 рік теж не подана, оскільки відсутня на сайті НАЗК (термін подачі до 1 квітня 2017 року). Розрахуємо приблизний офіційний дохід: приблизна середня заробітна плата за місяць (січень-жовтень) – 6,5 тис. грн, листопад грудень – по 8,0 тис. грн, матеріальна допомога – 8,0 тис. грн. Всього – 99,0 тис. грн чистого доходу.

Проаналізувавши доходи та рівень цін упродовж останніх 3-х років, враховуючи витрати на проживання, оплату комунальних платежів, утримання дружини та 2 дітей, обслуговування транспортного засобу – постає питання: за які кошти зводить Сунічук С.Г. будинок у селі Боратин Луцького району та на які кошти придбана земельна ділянка?! Чи не на зароблені на дорозі?

Шемедюк Роман Васильович згідно декларації за 2014 рік, оприлюдненої на сайті ГУНП у Волинській області, – старший інспектор ДПС УДАІ УМВС України у Волинській області серед членів сім’ї вказав лише сина та задекларував заробітну плату 43 483, 89 грн, в тому числі 2800,0 грн матеріальної допомоги. Жодного майна та зобов’язань не вказано.

Аналогічно, відсутня інформація про доходи та витрати Шемедюка Р.В. за 2015-2016 роки, тому розрахуємо самостійно: у 2015 році середня заробітна плата міліціонера (січень-жовтень) становила 3,5 тисячі гривень, поліцейського (листопад-грудень) близько 6,5 тис. грн, додамо матеріальну допомогу, отримаємо за рік близько 60,0 тис. грн чистого доходу.

У 2017 році поліцейський отримав від держави близько 100 000,0 грн. Враховуючи, що декларант має на утриманні сина, а значить сплачує аліменти, витрачає певну суму коштів на оренду житла (відсутнє у декларації), а також витрати на проживання, транспорт, лікування та оздоровлення, дозвілля у недешевих закладах, виникає цікаве запитання – скільки додаткового доходу за рік у вигляді поборів з громадян отримує горе-поліцейський? Можливо за побори Шемедюк Р.В. придбав квартиру у новобудові на Конякіна? Та чи покаже її у декларації за 2016 рік?


Никитюк Олександр Сергійович, згідно декларації за 2014 рік, оприлюдненої на сайті ГУНП у Волинській області, – старший інспектор ДПС УДАІ УМВС України у Волинській області серед членів сім’ї вказав дружину та доньку.

Згідно декларації у 2014 поліцейський отримав грошового доходу в сумі 43 517, 83 грн, в тому числі 2643,0 грн матеріальної допомоги.

Дружина отримала лише 1040,0 грн матеріальної допомоги (припустимо по догляду за дитиною). Жодного майна та зобов’язань Никитюк О.С. не задекларував.

Аналогічно, припустимо, що дохід у 2015 році склав 60,0 тис. грн та у 2017 році – близько 100,0 тис. грн.

Звісно, ми розуміємо, що молода сім’я, гроші потрібні, але вони потрібні всім. І це зовсім не означає, що окремим дозволено забирати у інших, інших сімей, дітей… Можливо, хтось також винаймає чи будує собі житло, бо не має де жити, але у поліцейських не забирає, а працює на 2-3 роботах. Але як на зарплату простого поліцейського Никитюк у селі Забороль Луцького району збудував таку маленьку хатинку?

Джерело

Остання Публіцистика

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"