Діряве сито “спеціальних перевірок” МВС та СБУ

19.08.2017

Оцей дядько з фото прийшов вчора на новий набір в управління патрульної поліції в містах Сєверодонецьк, Лисичанськ, Рубіжне. Перед тим, як потрапити на комісію Артем Бєлік, він же Гладишев, пройшов кілька перевірок, в тому числі і внутрішню в МВС. Викрити його вдалося через анонімний дзвінок мешканця Кримінної, міста, в якому нині проживає Бєлік-Гладишев.

Аби потрапити до патрульної поліції, кожен претендент має пройти кілька тестів та перевірок. Це як загальні, накшталт:

– комп’ютерний тест на знання загальних навичок, в тому числі на логіку

– тест на знання законодавства (Закон Украйни про Національну поліцію, Конституція України)

– Медична комісія

– Тест на фізичну підготовку (віджимання, біг, підтягування)

Так і внутрішні. По своїм базам перепровіряють МВС та СБУ. Принайні, в цьому впевнені члени комісії. Бо все, що вони знають про кандидата – його особиста справа. В ній копії особистих документів (паспорт, анкета з автобіографією і найближчими родичам, військовий квиток, трудова книжка, дипломи), висновок медичної комісії, рекомендація і висновки психолога, результати тестів і результат перевірки.

Тут треба детально, бо саме тут і проблема. Назва перевірки “УІП КП 102 ГУНП Луганської області”. Робиться це на запит для “перевірки відомостей щодо особи, яка претендує на зайняття посади з підвищеним корупційним ризиком”. Відповідь, на цей запит приходить на одній сторінці, якщо жодних впроваджень нема. Якщо щось було (адмін штраф чи кримінальне впровадження) – воно окремими аркушами підшивається до відповіді на запит. У Гладишева – одна сторінка.

Тобто, в комісію з 5 людей (три з яких громадськість, а інші двоє діючі копи) по відбору на роботу в патрульну поліції прийшла людина, в особовій справі якого нема жодних правопорушень, в якої нормальні результати тестування, яка ніби як пройшла всі внутрішні перевірки, має вищу освіту, незакінчену другу і намір довчитися, працювала в достатньо солідній польсько-українській компанії, з розмови та за вище наведеними ознаками адекватна та розумна. Яким могло бути рішення?

Єдине, що псувало майже ідеальну картину – в особистій справі був підколотий папірець. На ньому був номер телефону і запис: “анонімний дзвоник від місцевого мешканця. Потрібно звернути особливу увагу на кандидата через наявність інформації щодо його можливої участі в НЗФ”.

Через цей папірець в комісії виникла дискусія. Думки розділилися порівну. Голова комісії зважив на те, що фактів можливої участі в НЗФ не наведено, лише анонімний дзвоник. Окрім того, наче ж кандидат пройшов внутрішні перевірки МВС та СБУ. То ж він цілком логічно вирішує, що це скоріше за все наклеп. 3:2 на користь Бєліка.

Один з членів комісії вирішує перевірити Бєліка в “Чистилищі” центру “Миротворець”.  Бачить там оце

Скріншот з сайту “Миротворець”

… Повертається до комісії і показує “акаунт” Бєліка в “Миротворці”. “Переписуй протокол” – миттєво каже голова комісії. 0:5. Не пройшов.

Бєлік мешкає в Кремінній за адресою, яка вказана на сайті. Не ховається від органів. Запитів в “Миротворець” на зняття з бази через можливу помилку не відправляв. Скоріш за все, навіть і не знає, що там є.

Я не дарма попідкреслював “ніби як” та “наче ж”. Члени комісії не можуть знати тих, хто приходить. Вони впевнені, що внутрішня перевірка перед тим, як кандидати потраплять на комісію, працює. А радше, сподіваються. У даному випадку лише нотатка про анонімний дзвоник та небайдужість одного з представників комісії не дозволили пройти в поліцію людині, яка на фото. Звичайно, хочеться зрозуміти, чи насправді є якість внутрішні перевірки від МВС та СБУ щодо кандидатів в поліцію. Бо ці люди матимуть зброю і набагато більше легитимних важелів для її застосування.

Джерело

Остання Публіцистика

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"