Дарувальники й обдаровані

03.01.2017

1Готівка, будинки, квартири, машини – подарунки, зазначені в деклараціях посадовців. Дарувальники, як правило, батьки або діти. Їхні імена зазначені в деклараціях, от тільки пояснити – звідки гроші на такі дарунки багато чиновників не в змозі.

З усіх судів найбільше задекларованих подарунків виявилося в Київському апеляційному господарському суді. Судді і отримували подарунки і самі дарували. Суддя Калатай подарувала чоловікові нерухомість. «Я йому переоформила шляхом дарування, не думала, гроші тоді йому не треба було, тому що це було дарування. Ой, не думала, що моя скромна декларація у вас питання викличе» – Надія Калатай.

Суддя Антоніна Мартюк подарувала сину квартиру: «Звичайно, щоб він був забезпечений, тому що йому хрещений батько подарував квартиру і я йому подарувала». Квартира-подарунок знаходиться у самому центрі Києва. В цьому будинку квартира такого ж метражу коштує 180 тис дол, тобто близько 5 млн грн, але саме суддівську квартиру оцінили у скромні для цього місця півтора млн грн. Крім квартир, у судді є будинок на 215 квадратів під Києвом. «Будували власними коштами, сім’я у нас досить працьовита. Батько в мене був директором цегельного заводу свого часу, у нас ще будматеріалів своїх стільки залишилося з того періоду, то ми зарахунок цього і побудували. І кум мені допомагав, він теж будівництвом займається, він допомагав будувати.  Ну фактично це за суддівську зарплату і за ті збереження, які…ну в мене було декілька дійсно вдалих угод з нерухомістю» – суддя Антоніна Мартюк.

Судді Лесі Сітайло подарували квартиру. Ще суддя господарського суду отримала у подарунок у негрошовій формі від фірми «Тарас» щось на 207 тис грн.

Судді Владиславу Суліму з дружиною родичі надарували більше мільйона гривень. Суддя переконує, якщо вже атестаційна комісія не знайшла жодних проблем, то нам взагалі немає сенсу цікавитись. На питання, звідки кошти в родичів на подарунки суддя відповідає так: «Ще раз вам кажу, ця інформація про підтвердження джерел походжання в моїх, однією з осіб, тому що подарунок отримав один я, це зазначено в моїй декларації. Вони були подані до відповідних органів при проходженні мною атестації. Ці обставини перевірялися, запитань до мене не виникло, дякую».

Суддя Копитова із зарплатою у 200 тис за минулий рік змогла сама собі подарувати квартиру в центрі Києва за півтора млн грн, де ринкова вартість 1 квадрату – 2 тис дол.

Обдаровують і поліцію. Ольга Татаріна працює у слідчому управлінні в Сумській області, але вже 4 роки у Києві у декретній відпустці. Дохід чоловіка полісменки у 200 тис грн не завадив йому зробити їй мільйонний подарунок. Ольга Татаріна пояснила, що чоловік купив квартиру і переписав на неї.  Крім квартири, її чоловік купив MERCEDES-BENZ і HARLEY-DAVIDSON. Та слідча Татаріна замість пояснень погрожувала викликати поліцію.

Прокурору Шевченківської прокуратури Роману Киту – задарували дружину. 26-річна Марія Хохол за 2 роки отримала в подарунок будинок на півтисячі квадратів поруч із помешканням генпрокурора Юрія Луценка в селі Стоянка. Потім – земельні ділянки, квартиру, згодом ще одну квартиру і машиномісце. Щоправда на прокурорський автопарк цього машиномісця все одно не вистачить: Audi Q7 2008 р.в., Honda CR-V 2014 р.в. та Ford Mustang 2009 р.в.. Кожне з авто щонайменше в кілька разів дорожче за річний дохід подружжя. До речі, Роман Кит місяці тому звільнився з прокуратури за власним бажанням і нічого не захотів коментувати.

Джерело

Остання Публіцистика

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"