Поліція в об’єктиві. Одеса

06.04.2017

Після Харкова естафету від Києва та Черкас прийняла команда моніторів в Одесі. Зйомка чергового відео відбувалась у приміщенні Хаджибеївського відділення поліції Суворівського відділку поліції в Одесі за адресою: вул. Чорноморського Козацтва, 31

Флешмоб «Поліція в об’єктиві», ініційований редактором Інтернет-альманаху «Антидот», спрямований звернути увагу на те, що будь-який громадянин має право взяти поліцейських «під відеоприціл» без жодних спеціальних дозволів.

За час проведення моніторингових кампаній в об’єктив одеської команди Ігоря Кравця, правозахисника та активного монітора кампанії «Поліція під контролем», потрапили без перебільшення всі відділення та відділки поліції міста Одеси. Хаджибеївське відділення поліції –  останній пункт плану  візитів одеської моніторингової кампанії. Крім того, це головний об’єкт відео у рамках Всеукраїнського флешмобу «Поліція в об’єктиві».

«Зйомки відео у рамках флешмобу якраз співпали із завершенням нашої моніторингової кампанії в Одесі. Завдання зняти відео у Хаджибеївському відділенні поліції виявилося непростим, оскільки у відділеннях поліції було достатньо темно. Відео зняли не з першого разу. Останній кадр з передачею естафети іншим містам довелося знімати наступного дня і в іншому відділку», – розповів Ігор Кравець.

За його словами, кожне відділення поліції в Одесі має як позитивні, так і негативні сторони. Ігор поділився тим, що його здивувало попри те, що бачив він вже багато відділків та відділень: «Хаджибеївське відділення виглядало практично, як ІТТ (ізолятор слідчого тримання – авт.). Приміщення за двома зачиненими дверима було не дуже привітне до людей. Дуже темне, практично ніякого освітлення. Дуже дивно, що у відділенні досі залишились дві кімнати КЗД (кімната для затриманих і доставлених – авт.), хоча вони вже не використовуються. Кімната прийому громадян відокремлена від відділення. Без жодної позначки, вона знаходиться за 20 метрів від входу до відділення».

Через відстуність освітлення у Хаджибеївському відділенні поліції кадр з передачею естафети монітор знімали у Портофранківському відділку поліції міста Одеси. Цікавою видалась кімната прийому громадян. «У більшості відділків та відділень до кімнати прийому громадян ми не мали можливості потрапити. З тих нечисленних кімнат з-поміж усіх відділків та відділень міста Одеси, до яких ми отримували доступ, у Портофранківському відділку найбільш облаштована кімната прийому громадян», – зазначив Ігор Кравець.

З іншого ж боку, монітори виявили у цій кімнаті прийому громадян людину, яку незаконно утримували правооронці. «Цей факт стане окремою історією про це відділення», – повідомив правозахисник.

З цією історією ми ознайомимо вас згодом. А поки монітори кампанії «Поліція під контролем», команда флешмобу з Одеси, передають естафету місту Тернополю та Дніпру.

Відео з усієї України буде розміщено на Youtube-каналі «Альманах Антидот»:

ЧеркасиКиїв, Харків

А як у вашій області поліцейський відреагує на відеокамеру?

Попередні номери Антидот TV

Аморальная статья

Статья 181-1 КУоАП «Занятие проституцией». Нужна ли в Кодексе статья, не способная защитить общественную мораль, но при этом калечащая мораль полицейских

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"