Поліція в об’єктиві. Харків
28.03.2017
Харківські активісти зняли відео у відповідь на заклик громадських моніторів Києва та Інтернет-альманаху «Антидот» у рамках відеофлешмобу «Поліція в об’єктиві» зі збору доказів про роботу поліції. В об’єктиві – приміщення адміністративної зони № 1 міста Харкова за адресою: вул. Ромен Роллана, 13.
Про те, чому харківська команда моніторингової кампанії «Поліція під контролем» вирішила перевірити саме цей відділок, розповіла Юлія Гаджиєва, представниця ГО «Єдине Джерело»: «Влітку цього року поліцейські пропонували нам покинути відділок, посилаючись на те, що це режимний об’єкт. У кімнаті прийому громадян було брудно, ми виявили схожі на кров плями та купу голок».
У рамках флешмобу «Поліція в об’єктиві» громадські активісти перевірили, чи відбулись якісь зміни після останнього візиту до цього відділку. «Приміщення відділку поліції досі перебуває у жахливому стані. Є позитивні зміни щодо реакції поліцейських на відеокамеру, проте, на жаль, цього не можна сказати про всіх».
Нагадаємо, що флешмоб спрямований звернути увагу на те, що будь-який громадянин має право взяти поліцейських «під відеоприціл» без жодних спеціальних дозволів.
Учасниці флешмобу з Харкова монітори кампанії «Поліція під контролем» Юлія Третяк та Юлія Гаджиєва передали естафету місту Чугуєву Харківської області.
Відео з усієї України буде розміщено на Youtube-каналі «Альманах Антидот»:
А як у вашій області поліцейський відреагує на відеокамеру?
Щоб долучитися до флешмобу, вам необхідно:
- Зняти відеосюжет про візит до конкретного відділку поліції (орієнтовний сценарій – тут. Особливих технічних чи сценарних вимог до відео немає)
- Передати наприкінці відео естафету вашим знайомим з іншого міста, вказавши слоган флешмобу
- Надіслати відео за адресою antydot.info@gmail.com. Контактна особа – Володимир Батчаєв.
Важливо: У матеріалах на тему флешмобу варто використовувати такі хештеги: #copwatchUkraine #відеодоказ, а також слоган «Словами без відео нічого не доведеш. До кінця».
Під час зйомок відео ви фактично збираєте відеодокази роботи поліції, що посприяє ефективному громадському контролю роботи правоохоронців вашого міста чи селища. Надсилайте відеосюжети за адресою: antydot.info@gmail.com
У разі виникнення додаткових запитань звертайтесь за контактами: vlv.omelchenko@gmail.com, Facebook-сторінка Асоціації УМДПЛ. Контактна особа – Валерія Омельченко, PR-менеджер Асоціації УМДПЛ.
Довідково
Моніторингова кампанія «Поліція під контролем» передбачає проведення системного моніторингу роботи поліції, розвиток всеукраїнської мережі моніторів, впровадження у систему МВС та Національної поліції результатів моніторингів з метою запровадити нові стандарти дотримання прав людини при взаємодії з правоохоронними органами, а також підвищити рівень громадського контролю за діяльністю поліції.
Інтернет-альманах «Антидот» – це правозахисний проект, спрямований на висвітлення проблем у діяльності органів із забезпечення права України. Сайт antydot.info cтворений як альтернативне джерело актуальної інформації про роботу поліції, суду, прокуратури, СБУ, пенітенціарної та міграційної служби, антикорупційних структур.