Видання «Права людини в діяльності української поліції – 2016»

13.03.2017

10 березня 2017 року  у Києві відбувся круглий стіл «Права людини в діяльності української поліції – 2016: підбиття підсумків». Захід був організований Експертною групою «Поліція під контролем» за сприяння Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Отображается файл "085A0417 - загальний план.JPG"

Під час роботи круглого столу було презентовано науково-практичне видання «Права людини у діяльності української поліції – 2016» – щорічний огляд стану дотримання прав людини в діяльності поліції. Мета видання полягає у наданні цілісної картини дотримання права на життя, заборони катування та жорстокого поводження, свободи та особистої недоторканності та інших основоположних прав і свобод людини.

Отображается файл "085A0546.JPG"

«Щорічне видання започатковано у 2008 році Управлінням моніторингу дотримання прав людини  у діяльності правоохоронних органів (УМДПЛ). Над підготовкою дев’ятого видання «Права людини у діяльності української поліції – 2016» працювали експерти платформи правозахисних організацій – Експертну групу “Поліція під контролем”», – розповів про розвиток ідеї здійснення комплексного дослідження стану дотримання прав людини в діяльності української поліції Вадим Пивоваров, виконавчий директор Асоціації УМДПЛ.

Головний акцент видання зроблено на аналізі дотримання поліцією основоположних прав та свобод людини, що закріплені в Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року: порядок розділів та перелік прав, що в ньому висвітлюється, відповідають порядкові статей Конвенції.

Отображается файл "085A0396 - копия.JPG"

Цьогорічне видання також містить два нові розділи, присвячені ключовим подіям у сфері поліцейської діяльності — реформі поліції та атестуванню (переатестації) поліцейських. «Розділ про атестування (переатестацію) поліції став першим ґрунтовним оглядом цього процесу атестації, який надає змогу громадянинові самостійно оцінити ефективність атестації та зробити власні висновки щодо того, чи достатньо зусиль доклала поліція для цього», – зауважив Євген Крапивін, юрист, експерт групи «Поліція під контролем», один з авторів щорічного науково-практичного видання «Права людини у діяльності української поліції – 2016».

Ядро видання – рекомендації Національній поліції України наприкінці кожного розділу, які  мають бути враховані у межах реформування правоохоронних органів, що триває в Україні.

Отображается файл "фото з виданням.JPG"

«Досвід щорічного огляду стану дотримання прав людини в діяльності поліції вказує на те, що динаміка змін майже відсутня. Це пов’язано з системними проблемами, присутніми у діяльності будь-якої поліції – європейської чи пострадянської. Хоча безпосередньо поліція не може вирішити всі проблеми, вона має ініціювати їхнє вирішення шляхом підготовки законопроекту чи публічного оголошення таких проблем та шляхів їх вирішення», – уточнив Євген Крапивін.

Так, проблеми у кримінальному блоці залишилися і після утворення Нацполіції.

Отображается файл "Смірнова.JPG"

Олена Смірнова, заступник керівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, пояснила: «Моніторинг діяльності правоохоронних органів, що проводиться працівниками Секретаріату Уповноваженого, переконує в тому, що не всі учасники кримінального процесу усвідомлюють свою роль у ньому. На жаль, мусимо констатувати, що і в діяльності Національної поліції досі не відбулося реальних реформ, як того вимагає прийнятий у 2012 році новий Кримінальний процесуальний кодекс».

У роботі круглого столу взяли участь представники Національної поліції України різних департаментів, автори науково-практичного видання, представники правозахисних організацій та міжнародних інституцій.

Отображается файл "085A0415 - загальний план.JPG"

Щодня протягом тижня Асоціація УМДПЛ публікуватиме виступи всіх учасників круглого столу.

Науково-практичне видання «Права людини у діяльності української поліції – 2016» опубліковане за підтримки Фундації Інституту відкритого суспільства (FOSI).

Попередні видання можна переглянути на сайті Експертної групи «Поліція під контролем» – http://police-experts.info/periodicals/

Інтернет-альманах Асоціації УМДПЛ “Антидот” розпочав публікування матеріалів «Права людини у діяльності української поліції – 2016» окремими розділами. Ви вже маєте можливість ознайомитися з наступними:

Дотримання поліцією України права на мирні зібрання

Право на доступ до публічної інформації в діяльності поліції України

Остання Аналітика

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"