Хто найбагатший серед голів райсудів Києва?

16.04.2018

Сайт “Суддівство” продовжує аналізувати декларації суддів і тих, хто бореться з корупцією в судах. Цього разу вирішили зосередитися на деклараціях голів десяти районних судів міста Києва. Не будемо переказувати кожну декларацію окремо, адже всі охочі можуть подивитися їх на сайті НАЗК. Натомість ми вирішили показати загальну картину. А вона виявилася доволі строкатою.

У кого найбільше метрів житлової площі?

Для цього підрахунку ми вдалися до певного узагальнення. Керуючись принципом «муж та жона – одна сатана», ми вирішити враховувати власність судді та членів його/її родини як одну категорію. Окремим кольором на графіку вказані квартири у частковій власності суддів та членів їх родин, та будинки у власності чи в оренді. У цьому графіку ми не враховували об’єктів незавершеного будівництва, зробивши припущення, що у недобудованому будинку справді ніхто не живе (що це не той випадок, коли його умисно не вводять в експлуатацію).

Отже, топ-5 власників нерухомості серед голів районних судів Києва виглядає таким чином.

Як бачимо, рекордсменом став голова Шевченківського районного суду Олег Савицький із загальною житловою площею 433,6 кв. м. Причому, самому судді належить лише половина квартири в Житомирі (67,4 кв. м). Решта нерухомості перебуває у власності дружини. А це житловий будинок під Києвом (66, 9 кв. м), а також три квартири у Києві і одна у Рівному.

На другому місці перебуває голова Дніпровського районного суду столиці Неля Ластовка із загальною житловою площею 349,9 кв. м. Тут варто зазначити, що і будинок на 230,6 кв. м, і квартиру у Києві на на 119,3 кв. м суддя винаймає у своєї мами – Іссарь Людмили Іванівни. Тут варто також згадати розслідування ProSud, з якого випливає, що вказану в декларації квартиру у Києві Ластовка отримала як службову, потім прописала там свою матір і приватизувала житло на неї.

У кого ж житла найменше?

Згідно з нашими підрахунками у новообраної голови Дарницького райсуду Ірини Набудович. Вона вказала у декларації службову квартиру площею 66,4 кв. м, якою користується з 2007 року.

У кого найбільше землі?

Лише п’ять очільників судів задекларували власність на землю, і всі вони представлені у цьому графіку. Варто зазначити, що у ньому ми враховували лише площу земельних ділянок, а не їхню вартість, адже, очевидно, що земля у столиці чи її околицях значно дорожча у порівнянні з ділянками в провінції.

Отож, найбільшим землевласником виявився голова Оболонського райсуду Владислав Дев’ятко. Саме він очолює колегію суддів, що розглядає справу про державну зраду Януковича. У власності судді та його дружини 121 сотка. Ці дві земельні ділянки розташовані в селі Руденівка Новосанжарського району Полтавської області. Одна з них – 21 сотка належить дружині судді (їй також належить будинок у Руденівці). Друга ділянка 100 соток належить самому Дев’ятку. Можемо припустити, що це – земля сільськогосподарського призначення.

На другому місці – очільник Подільського районного суду Василь Бородій. У його родини 48,44 соток землі на Київщині. 10 соток має сам суддя у Литвинівці Вишгородського району. Решта землі належить його дружині. 7,5 соток вона має у Києві. Очевидно, на цій ділянці родина судді зводить вказаний у декларації недобудований будинок площею 298 кв. м. Решта земельних ділянок розташована недалеко від столиці – в Нижчій Дубечні та Старих Петрівцях Вишгородського району.

На третьому місці – голова Дніпровського суду Неля Ластовка. Суддя задекларувала дві земельні ділянки на Київщині (38 соток), а також 10 соток землі в Бориспільському районі, на яких розташований будинок, що його суддя винаймає у мами.

У кого в стайні більше «залізних коней»?

Голови райсудів загалом не вражають кількістю задекларованих автомобілів. Так, у в.о. голови Голосієвського райсуду Сергія Ладиченка та голови Солом’янського райсуду Людмили Шереметьєвої автомобілів взагалі нема. У родин решти суддів один-три автомобілі. В цій інфографіці ми перечислили усі вказані у декларації автомобілі: і ті, які записані на суддю і на членів його родини, і ті, які надані третіми особами. І звісно, картинки надані для прикладу. Це не справжні автомобілі суддів.

Серед «переможців» у цьому «змаганні» можна назвати голову Дніпровського райсуду Нелю Ластовку. Хоч особисто вона задекларувала скромний автомобіль Peugeot 307 2005 року випуску, її чоловік – нині підприємець, а в минулому співробітник органів прокуратури – може похвалитися більш розкішними автівками. А саме Mercedes-Benz ML 350, який було придбано у 2013 році новим, і BMW 520D 2017 року випуску, який купили минулого літа.

Олег Савицький, що очолює Шевченківський райсуд, також задекларував три автомобілі. Його родина точно належить до шанувальників марки Honda. Прикметно, що всі три автомобілі належать не судді. Honda Pilot належить його дружині – Савицькій Наталії Адамівни. Ще два автомобілі, скоріш за все, надані у користування родичами дружини – Василютою Адамом Сергійовичем та Василютою Любов’ю Адамівною.

Також три транспортні засоби задекларував Владислав Дев’ятко з Оболонського суду. Це Peugeot 407 ST 2.0E, яким володіє дружина, Нyundai Tucson 2.7, наданий у користування батьком судді, та ретро-мотоцикл ЗДК.4.105 Сова, що належить судді.

У кого у 2017 році були найбільші доходи?

Як бачимо, сукупний річний дохід більшості родин голів київських райсудів не часто перевершує півмільйона гривень. При цьому річний дохід самих суддів становить в середньому 300-400 тисяч грн. Найбільшу зарплату серед суддів отримав голова Подільського райсуду Василь Бородій – 531 179 грн. На додачу суддя також отримує пенсію, тож його особистий сукупний дохід становить 555 188 грн.

Найбільше ж за 2017 рік заробила родина керівниці Дніпровського суду Нелі Ластовки. Сама суддя отримала 243 472 грн. зарплати і 124 898 грн. пенсії. Її ж чоловік задекларував 2,41 мільйони грн. доходу. Це дохід від підприємницької діяльності (переважно), продажу рухомого майна і чимала пенсія. Адже Вадим Ластовка з 2007 по 2012 роки обіймав посаду заступника прокурора Київської області, а пізніше перейшов до Генеральної прокуратури. Звідти у вересні 2012 року пішов на пенсію.

У кого найбільше «під подушкою»?

У цьому графіку ми додали заощадження суддів і членів їхніх родин у готівці і на банківських рахунках. Щоб краще показати пропорцію заощаджень у гривнях і іноземній валюті, ми вирішили все звести до одного знаменника і перерахували суми в доларах і євро у гривні за курсом НБУ від 11 квітня (1 долар – 25,98 грн; 1 євро – 32,11 грн.). Тож, усі суми на цьому графіку показані у гривнях. Різнокольорові колонки лиш вказують валюту, у якій судді тримають заощадження.

Прикметно, що самі судді віддають перевагу гривням, а члени їхніх родин – іноземній валюті.
Також переважно всі вони воліють зберігати заощадження у готівці.

Василина Запорожець, для «Суддівства»

Джерело

Остання Аналітика

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"