Чим займеться в МВС Троян

27.02.2017

1
МОЇ ОБОВ’ЯЗКИ ЯК ЗАСТУПНИКА МІНІСТРА ВНУТРІШНІХ СПРАВ :

Міністр внутрішніх справ офіційно затвердив перелік моїх обов’язків. У рамках посади заступника міністра відтепер координуватиму роботу Національної поліції України, Державної прикордонної служби України, а також взаємодію з Міжнародною організацією кримінальної поліції (Інтерпол) та Європейським поліцейським офісом (Європол).

Основними завданнями для себе визначаю продовження курсу реформ, як поліції, так і прикордонної служби, а також імплементацію кращих міжнародних практик та вдосконалення законодавства.

Тепер детальніше за кожним із напрямів.

ДЕРЖАВНА ПРИКОРДОННА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Варто зосередитись на реалізації Стратегії розвитку Державної прикордонної служби та Концепції інтегрованого управління кордонами на 2015-2020 роки. Сьогодні прикордонники одними з перших приймають удар. Основними проблемами у сфері управління кордоном є агресивні дії РФ на території ОРДЛО, постійні удари по мирних українських землях та окупація Криму. Ми кожну хвилину маємо бути готовими до того, щоб зайняти міжнародно визнаний кордон України та забезпечити його 100 % контроль. Таке завдання поставив перед Державною прикордонною службою міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Україна сьогодні є гарантом безпеки Європи, тому охорона та контроль західних кордонів нашої держави – один із пріоритетів.

Серед основних завдань на цей рік:

1. Розвиток інтегрованого управління кордонами з урахуванням кращого міжнародного досвіду. Кордон повинен стати прозорим та комфортним для мирних та законослухняних громадян та водночас надійним бар’єром для злочинців і ворогів української держави.

2. Підвищення рівня боєздатності підрозділів та їх готовності до захисту кордону. Розвиток прикордонної інфраструктури.

3. Забезпечення готовності до відновлення контролю над тимчасово неконтрольованими ділянками кордону на сході країни. Для цього необхідно створити окремі групи з усім необхідним забезпеченням. У Держприкордонслужбі зараз формуються три прикордонні комендатури швидкого реагування, планується ще дві.

4. Підвищення рівня довіри до прикордонників.

Крім цього, у пріоритеті впровадження європейських стандартів у роботі, розвиток підрозділів швидкого реагування та Морської охорони АДПС, удосконалення системи підготовки кадрів та розширення міжнародного співробітництва. А також продовження системної роботи щодо мінімізації корупції.

НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ

Візія цього року – зниження рівня злочинності. На вулицях та в оселях має бути безпечно у будь-який час.

У пріоритеті – реформа кримінального блоку. Нові стандарти роботи та сучасне технічне оснащення, розвиток підрозділів з протидії наркозлочинності та кіберполіції, впровадження нових методів протидії торгівлі людьми. Особлива увага та акцент на превентивні заходи.

Кадровий голод. Сьогодні некомплект становить близько 20 % або 22 тисяч осіб. Зараз у всіх регіонах країни проходять конкурси. На 3,5 тисяч вакансій подано більше 18 тисяч анкет. Це гарний результат. Прозорі конкурси на посади слідчих та дільничних, які проводять поліцейські комісії в усіх регіонах України.

Громадська безпека. У 2017 році запланований повний запуск груп реагування патрульної поліції, дорожньої патрульної поліції, а також розбудова мережі ситуаційних центрів та активна робота з підвищення кваліфікації наших поліцейських.

Права людини. Минулого року, коли у Нацполіцї було створене Управління з дотримання прав людини, у місцях несвободи розпочата оптимізація ізоляторів тимчасового тримання. З 380 ІТТ ліквідовані 133. У перспективі заплановано функціонування 147 ізоляторів. Також ми впровадили інформаційну підсистему «Custody record» – міжнародна практика технічної фіксації поведінки утриманих в ІТТ та дій працівників поліції. Зараз така система працює у 119 ІТТ. У роботі інші проекти, про них згодом.

ІНТЕРПОЛ/ЄВРОПОЛ

У грудні 2016 року міністр внутрішніх справ України підписав Угоду про стратегічне та оперативне співробітництво з Європолом. Відтепер наші правоохоронці можуть брати участь у спільних поліцейських заходах разом з європейськими колегами та створювати міжнародні слідчі групи. Це надає нам можливість відпрацьовувати спільні масштабні операції по боротьбі з організованою злочинністю. Цього року будемо поглиблювати співробітництво, особливо в напрямку протидії кіберзлочинності та тероризму.

Як і завжди, я відкритий до спілкування та пропозицій.

Найближчим часом планую провести низку зустрічей для формування команди. Тому слідкуйте за оновленнями.

Свої пропозиції можете надсилати на мою пошту: vadymtroyan@gmail.com

Джерело

Остання Аналітика

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"