Молодь найгірше ставиться до наркозалежних, колишніх в’язнів, гомосексуалів та ромів

28.11.2017

Найменший рівень толерантності українці у віці від 14 до 29 років виявляють до наркозалежних та колишніх ув’язнених.

Про це свідчать результати дослідження компанії GfK Ukraine, повідомляє “Дзеркало тижня”.

На питання про ставлення до проживання в одному районі з різними категоріями осіб, ці дві групи набрали найбільшу кількість відповідей “дуже погано” – 71 та 59 відсотків відповідно. На третьому місці за негативним ставленням – сексуальні меншини. 40 відсотків української молоді не хотіли б бачити гомосексуалів своїми сусідами.

Єдина включена до опитування національна група, що не користується довірою молоді – роми. Зовсім погано або погано до мешкання по сусідству з ними ставляться 56 відсотків української молоді.

Натомість ставлення до проживання по сусідству з людьми зі США чи ЄС, євреями, переселенцями та людьми з Росії здебільшого позитивне: добре або дуже добре до такої перспективи ставляться 57, 49, 43 та 41 відсотків молоді відповідно, і ще близько третини – нейтрально.

Переважна більшість молодих українців не хочуть, щоб Україна приймала більше біженців та іммігрантів: 43 відсотків категорично не погоджуються, а 45 – скоріше не погоджується. Схвально до такої перспективи ставляться тільки 15 і 13 відсотків респондентів відповідно.

Водночас на запитання, чи самі молоді люди коли-небудь зазнавали дискримінації, понад 90 відсотків відповіли “ні”, стверджуючи, що не були дискриміновані ні за політичними переконаннями, ні за мовою спілкування, сексуальною орієнтацією, ні за віровизнанням, соціальною активністю чи етнічним походженням.

Опитування проведено у липні-серпні 2017 року серед 2000 респондентів методом особистого інтерв’ю вдома у респондента в усіх регіонах за виключенням окупованих територій. Теоретична похибка не перевищує 2,2 відсотка. Окрім кількісного опитування, в межах дослідження також було проведено чотири фокус-групи з молоддю 18-29 років у Львові, Одесі, Харкові та Чернігові.

Згідно з результатами дослідження “Що українці знають і думають про права людини” фонду “Демократичні ініціативи”, яке презентували в липні цього року, 66 відсотків українців згодні, що права наркозалежних можна обмежувати, майже 53 відсотки підтримують можливість обмеження прав колишніх засуджених. Також значна частина опитаних респондентів допускає обмеження прав ромів та представників ЛГБТ-спільноти (47 і 46 відсотків відповідно). Найменш негативне ставлення опитані демонструють щодо переселенців з непідконтрольної території Донбасу та безробітних.

Раніше опитування фонду “Демократичні ініціативи” і КМІС, проведене в серпні 2016 року, засвідчило, що за роки незалежності в Україні з’явилась тенденція до гуманізації суспільних настроїв. За даними досліджень, у 1991 році 58 відсотків населення вважали, що смертна кара необхідна, в 2016 – 37 відсотків. У 1991 році 50 відсотків населення вважали, що хворих на СНІД слід ізолювати від суспільства, в 2016 – 21 відсоток.

У той же час соціологи відзначають нетерпимість до ЛГБТ. У 1991 році 35 відсотків населення були не згодні з тим, щоб “ставитися до гомосексуалів, як до всіх інших людей”. У 2006 році нетерпимість дещо зменшилася – до 29 відсотків, а в 2016 році знову зросла до 36 відсотків.

Остання Аналітика

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"