Що впливає на сприйняття громадянами судової влади

26.04.2018

Після Революції Гідності українським судам довелося змінювати своє ставлення до комунікації з громадянами та ЗМІ. Хвиля негативу і недовіри, що обрушилася на судову владу, не стихає досі.
Частина суддів, які знаходять у собі сили, окрім основної роботи зі здійснення правосуддя, стали рушійною силою реформи: вони активно беруть участь у різних заходах і проектах, що спрямовані на відновлення довіри, вивчають передові практики інших країн.
Долучилися до цього процесу Верховний Суд і Вища рада правосуддя. Адже саме вони мають втілювати в собі зміни у ставленні громадян. Втім, розуміння комунікації у багатьох судів залишається обмеженим – сухих новин про роботу установи, вочевидь, недостатньо в наявних умовах, щоб досягти порозуміння.
Форм комунікації значно більше: це і зовнішній вигляд судді, і його поведінка під час процесу, в житті та соціальних мережах, і навіть зручність приміщення суду.
Про це українські судді та міжнародні експерти говорили на конференції “Належне відправлення правосуддя – запорука громадської довіри до суду”, організованої Програмою USAID “Нове правосуддя” спільно з Вищою радою правосуддя, Радою суддів України та Державною судовою адміністрацією України 19-20 квітня.

Останні Відео

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"