Знову на службу

05.04.2019

У деяких вінницьких поліцейських вийшло поновитися на посадах після того, як їх звільнили за п’яне керування авто.

Спочатку потрібно скасувати протокол за п’яну їзду, а далі…

Пригадали кількох героїв таких історій

Нещодавно високопоставлений вінницький поліцейський Олександр Плем’яник потрапив у ДТП на розі Хмельницького шосе та вулиці Максимовича.

Сталося це приблизно о 21:20, у четвер, 7 березня. Правоохоронець мав ознаки алкогольного сп’яніння — отримав протокол за нетверезе керування авто. Олександр Плем’яник займав посаду начальника управління логістики та матеріально-технічного забезпечення поліції області. Він був за кермом Volkswagen Passat.

Ця машина — службова, однак на ній були звичайні білі номерні знаки. Про цей випадок написали у facebook вінницькі активісти.

Поліцейський потрапив у ДТП із трьома автівками: ВАЗ 21013, Škoda Octavia та Opel Vivaro. Обійшлося без потерпілих, тому патрульні до п’яної їзди ще склали протокол про ДТП за статтею 124 адмінкодексу.

— Дійсно, такі події мали місце, — каже прес-офіцер обласної поліції Анна Олійник.

— Зараз проводиться службове розслідування, поліцейського відсторонено від виконання службових обов’язків. І готуються матеріали на звільнення.

Також Олійник зазначила, що під час службового розслідування буде перевірятися інформація про заміну номерних знаків.

Фото facebook / Віталій Павловський.

За кермом цього авто начебто був Плем’яник

Кайданки для полковника

Від моменту аварії пройшло вже кілька тижнів.

Першого квітня у Вінницькому міському суді розглядали справу про нетверезе керування, де порушником виступав Плем’яник. У суді він сказав, що в той день мав терміново відвезти ліки для важкохворої тещі. Сісти за кермо службової машини попросив знайомого.

— Я відмовився від освідування, але не позицію патрульних не міг зрозуміти. Чому вони мене силою…, — каже Олександр.

— З карманів усе повидирали, вділи на мене наручники, повели на освідування. Полковника поліції… На якій підставі? Вони так і не дають пояснень. Плем’яник також привів на суд знайомого та представив його як людину, яка була за кермом у момент ДТП.

Цей свідок підтверджував слова полковника про те, що терміново потрібно було відвезти ліки. Але чомусь не згадав колір машини, якою керував. Не згадав як стояли інші автівки в момент аварії.

Врешті суддя Сергій Клапоущак визнав винним Плем’яника в керування авто напідпитку. Та оштрафував його на 10200 гривень із позбавленням посвідчення водія на рік. У поліцейського є ще можливість оскаржити цю постанову в апеляції. Після суду в коментарі журналісту полковник сказав, що на машині справді були білі номери замість синіх.

За його словами, це були оперативні номерні знаки.

Олександр Плем’яник дає пояснення суду

 А ще ми вирішили проаналізувати випадки, коли раніше вінницькі керівники поліції отримували протоколи за п’яну їзду. І як вони потім поновлювалися на посадах. Начальник крижопільської поліції У ніч з 13 на 14 квітня 2018 року протокол за нетверезе керування отримав тодішній начальник Крижопільського відділення поліції Вадим Гриньов.

Співробітникам інспекції з особового складу та патрульним він попався за кермом Mitsubishi Outlander. У протоколі патрульні написали, що в поліцейського був різкий запах алкоголю з рота, нестійка хода та нечітка мова. Проходити огляд на стан сп’яніння він відмовився.

Після службового розслідування Гриньова звільнили з лав правоохоронців. Але ненадовго. Читайте далі, як відновлювався на службі Вадим Гриньов.

Закрита справа

Справа про п’яну їзду потрапила до Тростянецького райсуду. У суді Гриньов сказав, що п’яним не був і машиною не керував. А проходити огляд на тверезість йому нібито взагалі не пропонували.

На засідання не приїхали ані свідки, ані патрульний, який складав протокол. Суддя Ігор Волошин зазначив, що не отримав ніяких доказів провини Вадима Гриньова. Ані про те, чи був поліцейський п’яний, ані про його відмову від огляду. Відтак, повірив Гриньову, а справу закрили.

Відео в залі суду

Отримавши документ від райсуду, яким Гриньов «очистився» від звинувачень у нетверезому керуванні авто, поліцейський пішов до Вінницького окружного адмінсуду. Подав позов на поліцію області з вимогою поновити його на роботі та виплатити гроші за «вимушений прогул».

Представник обласного главку в суді розповів, що п’яним Гриньова таки ловили. Мало того, він ще і спробував тікати, але не вийшло. Після погоні начальник зупинився біля Крижопільського відділення поліції. У матеріалах справи написано, що тоді він уже не казав, що тверезий — перейшов у тактику: «я не був за кермом».

«Вказана подія не лише суперечить сутності і призначенню Національної поліції України, а й викривляє уявлення про інтереси громадянського суспільства на шляху до інтеграції нашої держави в європейську спільноту», — такою була позиція представника поліції області.

Під час засідання навіть показували кадри із нагрудних камер патрульних. На відео було чути такий діалог:

Поліцейський: «Я відчуваю запах алкоголю»;

Вадим Гриньов: «Я знаю…».

У відеоролику було видно, що саме Гриньов сидить за кермом, а також, як його зупиняли патрульні.

Зважаючи на докази, суддя Інна Воробйова не взяла до уваги постанову районного суду, яким Вадима Гриньова визнали тверезим. Його вимоги до поліції не задовольнили.

Поновити негайно…

Отримавши відмову, Гриньов не заспокоївся. Подав позов уже до Сьомого апеляційного адміністративного суду з тими самими вимогами. Справу розглядали судді Віктор Гонтарук, Людмила Граб та Людмила Біла.

У постанові цього суду вже немає згадок про нагрудні камери. Розглядали тільки протокол, який уже був скасований. Інших доказів провини екс-начальника вже чомусь не було.

Наказ про звільнення — скасувати. На посаді — поновити. Гроші за «прогул» — нарахувати. Це було 64309 гривень.

Варто зазначити, що не всі судді колегії в апеляції погодилися з таким рішенням. Суддя Віктор Гонтарук зробив окрему думку, у якій написав: вважає, що звільнили Гриньова з поліції законно.

Ким працює зараз Гриньов?

Суд наказав поновити поліцейського на посаді 17 січня 2019 року. На початку березня він подав декларацію за 2018 рік, зазначивши посаду начальника Крижопільського відділення поліції.

Наразі обласна поліція направила матеріали на касаційний розгляд. А поки…

У прес-службі поліції нам сказали, що Гриньов працює заступником начальника Літинського відділення поліції.

Ми хотіли розпитати правоохоронця про його «нетверезу» справу, а також про те, як він оцінює свої шанси у касації. На жаль, він відмовився спілкуватися з журналістом.

Головний розшуківець Вінниці

Майже опівночі 9 лютого вінницькі патрульні помітили «Мерседес», який їхав із вимкненими фарами. За кермом сидів заступник начальника Вінницького відділу поліції, начальник карного розшуку Кирил Доценко.

Дути в алкотестер «Драгер» Доценко категорично відмовився. Патрульні привезли його до вінницького наркодиспансеру, де правоохоронець спочатку відмовлявся, а потім вирішив здати сечу для аналізу на алкоголь.

Наступного дня вже стало відомо, що результат дослідження в лабораторії — 1,9 проміле (при дозволеній нормі 0,2).

Скасований протокол

У суді справу про нетверезе кермування слухали 9 червня, рівно через чотири місяці після інциденту. Зважаючи на те, що за законом суд може призначити покарання за адміністративне порушення тільки протягом трьох місяців, справу закрили. Навіть не розглядали докази.

Відновлення на посаді

Справу про поновлення Кирила Доценка на посаді розглядав Вінницький окружний адміністративний суд. Поліцейський за підтримки профспілки просив суд скасувати наказ про звільнення та поновити його на посаді начальника відділу кримінальної поліції Вінницького відділу поліції.

Суддя вирішив, що службове розслідування перед звільненням Доценка провели неповно та необ’єктивно — у матеріалах розслідування не було навіть пояснень самого поліцейського.

Також суддя зауважив, що службовим розслідуванням не взяли до уваги позитивні характеристики Доценка: високі показники роботи, роки стажу праці, утримання багатодітної родини, а також те, що раніше від не отримував дисциплінарних стягнень.

Позов Кирила Доценка задовольнили. За «прогул» правоохоронцю мали заплатити трохи менше, ніж 9 тисяч гривень.

За інформацією прес-служби поліції, зараз Доценко працює начальником управління по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми.

— Рішенням суду його поновлено на посаді, після чого він близько чотирьох місяців ніс службу в зоні бойових дій у Донецькій області, зарекомендував себе позитивно. Тут пройшов конкурс на нову посаду, — сказала прес-офіцер Ірина Добровольська

Нагадаємо, у 2017-му році групу поліцейських із цього відділу затримали на хабарі. Екс-заступник начальника досі намагається відновитися на службі.

Заплановані слухання

Пригадайте поліцейського, про якого ми писали на початку цієї публікації — Олександра Плем’яника.

У Вінницькому окружному адміністративному суді вже заплановано слухання справи, у якій Плем’яник — позивач. Він подав позов до поліції області, хоче скасувати якийсь акт. Можливо, поліцейський хоче оскаржити своє звільнення. Бо коли стало відомо про складений на нього протокол за п’яну їзду, у поліції вже готували матеріали на його звільнення.

Сам правоохоронець не схотів розповідати журналісту про те, що саме він збирається скасовувати.

 У прес-службі поліції нам порадили написати запит, щоб дізнатися чи звільнили вже Олександра Плем’яника. Так ми і зробили — чекаємо відповіді.

На сайті Національної поліції керівником замість Плем’яника вже зазначений тимчасово виконуючий обов’язки начальника Максим Данилюк.

До речі, той самий, який раніше потрапив у ДТП на службовій машині. На авто чомусь були не сині поліцейські, а звичайні білі номери. Данилюк отримав за це дисциплінарне стягнення.

Відновитися виходить не у всіх

У ніч із 24 на 25 березня 2018 року вінницькі патрульні зупинили автомобіль бізнес-класу Toyota Camry. У салоні були двоє: Сергій Драмарецький та його дружина. Сергій і сам був поліцейським — працював у Калинівському відділку в групі реагування. У його завдання входило, зокрема, охороняти безпеку на дорогах. Але в цю ніч він отримав протокол за порушення правил дорожнього руху — патрульні підозрювали, що Сергій керував автомобілем у нетверезому стані.

Справу про п’яну їзду Драмарецького в суді закрили, бо вийшов термін для покарання. Але на службі йому відновитися не вдалося.

Спочатку йому відмовив окружний адмін суд, а потім ще й апеляційний. Згідно з матеріалами службового розслідування, Сергій керував машиною, хоча й казав, що за кермом була його дружина. У відео з нагрудних камер патрульних було видно, що жінка пересіла на сидіння водія, коли машину зупинили поліцейські.

Джерело

Остання Публіцистика

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"