Законопроект ” Про пенітеціарну реформу”. «Маски- шоу» повертаються!

07.12.2017

У Верховній Раді зареєстровано законопроект “Про пенітенціарну систему”, в якому окрім позитиву приховані небезпечні зміни,що до забезпечення прав людини. Під проектом №7337 зазначена підтримка від 21 народних депутатів, в тому числі від Ігора Мосійчука,Ольги Богомолець, Ірини Луценко, Юрія Тимошенко, Надії Савченко. Але,як вияснилось деякі депутати навіть не знають за приховані “‘підводні’” камені в законопроекті під яким зазначені їхні прізвища.

«Метою пенітенціарної системи є захист суспільства від злочинності. Діяльність пенітенціарної системи не має каральної спрямованості та направлена на ресоціалізацію та реінтеграцію особи.» – зазначаеться у ст.1 п.2 законопроекту. Звертаємо Вашу увагу, що в законопроекті діяльність пенітенціарної системи прописана,як така,що не має каральної спрямованості, але по суті цей законопроект передбачає утворення саме каральної системи.

«Повністю радянський підхід та присвоювання невластивих повноважень» !!! Мінюст вже створив слідчі підрозділи і тепер всі злочини в підпорядкованих установах самі ж і розслідують. Систему замість того,щоб відкрити для суспільства навпаки закривають,в тому числі вносячи зміни до ст.24 КВК(Відвідування установ виконання покарань) .Правозахисники б’ють на сполох. Законності в місцях п.в. добиватися було неймовірно тяжко і раніше,а тепер взагалі не можливо,тому,що «ворон-ворону око не виклює».

Тепер, відповідно до законопроекту в структурі територіальних органів з питань виконання кримінальних покарань можуть створюватися територіальні воєнізовані формування (ТВФ) спеціального призначення. Зокрема прописано, що ТВФ мають право проводити обшуки. Але проведення таких заходів сприяє створенню ситуацій з порушенням прав в’язнів, як наприклад нещодавні події в Одеському СІЗО та Білоцерківському ІТТ.

Саме проведення планових та позапланових обшуків з насильством — це неправильно.А саме для цього їх і створюють. Це прямо порушуе Конституцію України. Саме найбільша кількість скарг,в тому числі і в міждународні організації,подавались саме після так званих обшуків «маски-шоу».

Крім того, в структурі колоній і слідчих ізоляторів пропонується створити підрозділи безпеки. Зокрема «персонал підрозділів безпеки складають особи рядового і начальницького складу пенітенціарної системи, які уповноважені застосовувати фізичну силу, спеціальні засоби та вогнепальну зброю на підставах та в порядку, що передбачені законодавством» . І прописано,що застосовувати фізичну силу, спеціальні засоби і вогнепальну зброю до засуджених та осіб, узятих під варту, якщо вони не виконують законні вимоги.

Що таке «законні вимоги»? Адже дрібні правопорушення це також «невиконання законних вимог», наприклад неправильно заправив ліжко або – некоректно розмовляв з адміністацією установи. Тепер фактично будь яке застосування сили та спецзасобів буде виправдовуватися саме поясненнями ‘‘він(вони) невиконував(ли) законні вимоги”. А також на законних підставах тепер хочуть бити засуджених,які ріжуть собі вени та лізуть в петлю від свавілля. Тепер і померти не дадуть спокійно.

Отже, коли починалась реформа пенітенціарної системи, казали, що вона направлена на демілітаризацію персоналу, але бачимо зараз інше. І це ще не все,тюремники зазіхнулися на право носити та застосовувати вогнепальну зброю та спец засоби ще й в неробочий час. Янукович свого часу використовував подібні загони проти людей на Майдані,а нинішня влада йде ще далі і створює воєнізовані безвідповідальні загони з розширенними повноваженнями. Якщо хтось думає,що це проблема тільки засуджених – той глибоко помиляється. Створюються частні военізовані резерви,які будуть використовуватися проти громадян України по обі сторони забору з колючим дротом.

Будемо сподіватися, що законопроєкт №7337 буде відправлений,як в Конституційний суд так і на рогляд до Вініціанської комісі, яка надасть свої рекомендації.

 Олег Цвілий, керівник ГО “Алянс Української Єдності”

Джерело

Остання Публіцистика

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"