Як водії-порушники реагують на TRUCAM і чому “ганяють за 100”

18.10.2018

TruCam– у дії. Лише за п’ять днів роботи приладів вимірювання швидкості, столичні поліцейські виявили більше сотні порушників

Замість п’ятдесяти дозволених у місті – водії їздять 80 км/год, а то і 100 км/год, кажуть патрульні. Цей тиждень інспектори роблять тільки зауваження, а вже з наступного – каратимуть штрафами. Мирослав Солонар відправився з поліцейськими у рейд і побачив, скільки впіймали порушників цього разу.

На одній із найшвидших доріг Києва – проспекті Перемоги – інспектори з вимірювачами швидкості працюють майже тиждень. І водії це добре вивчили. І за два, а то і півтора кілометри починають раптово гальмувати. Мовляв, швидкісного режиму ми дотримуємося. Хоча, насправді, поганяти усе таки хочеться.

Водійка “Porsche” значно перевищила швидкість. Їхала близько сотні.

“Я чесно зізнаюся – завжди перевищую швидкість. Напевно, удвічі. Але я не можу інакше. Я постійно запізнююся, тому що бачите, рух який”, – каже пані Катерина.

Поліцейський оглядає документи та робить зауваження. Дівчина киває головою.

За словами патрульного Олексія Трип’ядька, 90% столичних водіїв реагують на прилад вимірювання швидкості позитивно. Дехто навіть зупиняється, щоб добре роздивитися TruCam. За кілька днів роботи з фіксатором уже є результати.

“Спочатку було багато правопорушень з перевищення швидкості. За дві доби близько 100 перевищень швидкості було у нас зафіксовано”, – розповідає патрульний Олексій Трип’ядько.

Авто на єврономерах потрапляє в поле зору патрульних. Зупиняють. Водій каже, скільки себе пам’ятає – стільки й перевищує швидкість. Однак попався вперше.

“Звісно, перевищую, але таке життя. Що поробиш? Двічі заплачу штраф – більше не буду. Чесно”, – каже водій Юрій.

Юристи наголошують: так званим “євробляхерам” також слід підготуватися до штрафів попри те, що формально вони не є власниками автівок.

“Відбувається розгляд адміністративного правопорушення. Тебе заслухають і притягнуть до відповідальності того, хто сидів за кермом”, – пояснює процедуру керівник юридичної фірми Михайло Ілляшев.

За вимогами, TruCam не застосовуватимуть із салону патрульної машини, лише з руки поліцейського або триноги. А службове авто має бути з увімкненими проблисковими маячками. Від понеділка за перевищення швидкості понад 20 кілометрів за годину доведеться заплатити 255 гривень, а якщо на 50 км/год – 510 гривень.

Мирослав Солонар, Олексій Тищенко, “5 канал”

Остання Публіцистика

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"