Вас викликає генпрокурор

24.11.2016

1

Коли кличе Генпрокурор – слід іти. Завітав на вулицю Різницьку у складі зграї блогерів. Потеревенив з Луценком пару годин, нахабно всівся у генпрокурорське крісло. Хотів зв’язатися по прямій “вертушці” із Президентом, але мені нема чого йому сказати…

Якщо відверто, ішов на зустріч із новоспеченим Генпрокурором з песимістичним настроєм, виходив бодай з маленькою надією. Луценку не займати досвіду самопіару – вміє говорити й сподобатись. Я був до цього готовий. Але не почув дурних ідей й політичного базікання: він навдивовиж фахово орієнтується в ситуації.
Плани наполеонівські. З найважливішого, тобто про кадри, дізнаєтеся завтра на прес-конференції генерального. Скажу лише, що у генпрокурора з’явиться заступник – жінка-знаний адвокат.
Ще у планах Луценка завести в генпрокуратуру цілу групу адвокатів, аби вони поламали кланово-прокурорський шаблон. До вересня країна має побачити перші результати роботи нового очільника прокуратури: обіцяні справи як по старих діячах, так і по нинішніх, зокрема, в економічній сфері.. Є перспективні справи по діючих депутатах, й не лише з Оппоблоку. До справи “діамантових прокурорів” відчувалося скептичне ставлення. До речі, вартість отих діамантів – 500 доларів. Луценко бачить перспективу за активним використанням ст.255, яка передбачає угоду підозрюваного зі слідством – через це можна вийти на найвищих політиків й чиновників. У такий спосіб генеральний сподівається створити хвилю кримінальних справ по найвищих посадовцях..Спільно з американськими радниками буде запущено Генінспекцію, яка чиститиме корумповані прокурорські лави. Також навзамін атестацій будуть перевіряти відповідність доходів та видатків прокурорських працівників з подальшими кадровими висновками.
Певний період у новоспеченого генпрокурора будуть диктарські повноваження з призначень та звільнень. За цей час він намагатиметься влити в прокуратуру нову кров й вилити “дурну”. Планує просувати на “гору” 20-25 молодих прокурорів, налаштованих на реформи, які нині обіймають.рівень райпрокурорів.До кінця року мріє передати в суд справу по Януковичу. По “Бєркуту” вочевидь буде перезавантажено слухання у Святошинському суді, де нині розглядають справи окремих бійців, аби потім судили усіх гамузом – це має відбутися вже літом.
Луценка дуже непокоїть стан судової експертизи Мінюсту, через що затягується розслідування справ. Він категоричний противник міжвідомчої війни з МВС та СБУ. Він визнає: “Так, я людина Президента. Але це не завадить саджати “своїх”.
Все це звучить дуже революційно та оптимістично. Але навіть сам Луценко не впевнений до кінця, що йому вдасться реалізувати ці наполеонівські плани. Я також – надто все сміливо й, зізнаюсь, розумно звучить. Але поки що то все слова. Як кажуть в Одесі:: “Будем посмотреть”.

Ледь не забув про головне: Луценко показав нам свої апартаменти “від Пшонки”: масажний кабінет, зал караоке, клозет із майже золотим унітазом. Всі присутні отримали незабутнє естетичне задоволення.


Й наостанок: віднині церква відокремлена від прокуратури – в будівлі ГПУ закривають молельну кімнату, де постійно чергують дві монашки. Відтепер прокурорські молитимуться у позаробочий час й в іншому місці.

Олег Єльцов

Джерело

 

Остання Публіцистика

І хто зараз чорт?

Ось і “беззмінний” міністр пішов. Що тепер? Можна впевнено сказати – краще не стане

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"