У Львові проінспектували слідчий ізолятор №19

19.10.2017

Представники профільного комітету Верховної Ради, Міністерства юстиції, Державної кримінально-виконавчої служби України та правозахисники перевірили умови тримання ув’язнених у Львівській установі виконання покарань №19. До участі в інспекційному візиті вперше долучилися журналісти.

Інспекція пройшла 13 жовтня 2017 року у рамках виїзного засідання підкомітету з питань реформування пенітенціарної системи, діяльності органів виконання покарань та пробації Верховної Ради.

«Засідання робочої групи підкомітету вперше пройшло у такому форматі. За словами голови підкомітету Юрія Мірошниченка, спільні візити держслужбовців, правозахисників та журналістів у подальшому будуть проводитися постійно», – розповів Олександр Федорук, експерт Асоціації УМДПЛ.

Інспекція відбулася у Львівській установі виконання покарань №19. Як зазначаєZIK, установа виконує функцію слідчого ізолятора з 1946 року, до цього часу там була пересильницька тюрма. Загальна площа території установи – 1,4 га. Ізолятор розрахований на 920 осіб. На сьогодні тут утримується 795 ув’язнених та засуджених, з яких дев’ять неповнолітніх, 31 жінка та 31 довічно ув’язнений. Деталі інспекційного візиту – у матеріалі “Дивись.інфо”, а також у відео телеканалу ZIK:

Монітори вивчали побутові умови у камерах, стан кімнати матері і дитини, лікарні тощо.

«З цього закладу комітет Верховної ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, зокрема, профільний комітет з питань реформування пенітенціарної системи, починає нову форму роботи — інспекції і виїзні засідання, пов’язані з проведенням пенітенціарної реформи», — зазначив Юрій Мірошниченко, голова підкомітету.

Львівське СІЗО стало першим у перевірці, оскільки у ньому зосереджені фактично всі об’єкти, які інспектори планують перевіряти і порівнювати з європейськими нормами.

Юрій Мірошниченко зазначив, що даний об’єкт не є найгіршим.

«Тут досить гарно облаштована і забезпечена ліками лікарня, непогані умови для утримання матерів з дітьми, достатні умови для неповнолітніх», — зазначив він.

«У людини вирок не в силі, вона ще не є злочинцем, а утримується в умовах, які набагато гірші, ніж у тих осіб, яких вже визнали злочинцями і вони відбувають строк покарання. Увага держави ще не така, як хотілося, фінансування бажає кращого. Не секрет, що останні 3-4 роки гроші на поточні ремонти не виділялися практично», — каже представник Асоціації українських моніторів дотримання прав людини і діяльності правоохоронних органів Олександр Федорук.

У свою чергу Михайло Дзюдзь, начальник Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, зазначає, що через недостатнє фінансування та відсутність нових слідчих ізоляторів, доводиться «ліпити те, що вони можуть і як можуть».

У рамках виїзного засідання також відбулася зустріч з персоналом Львівської УВП (№ 19) та керівниками установ Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань. Учасники обговорювали умови тримання в’язнів, зокрема побутові умови, психологічну роботу, виробництво, медицину, дозвілля.

Обговорення питання реформування пенітенціарної системи, зокрема проекту Закону «Про пенітенціарну систему України», тривало близько години.

«Багато проблем в’язнів та персоналу пенітенціарних закладів роками не вирішуються державою. Коли високопосадовці на власні очі бачать наслідки цих проблем, легше вести діалог з урядом про їх вирішення», – зазначив Олександр Федорук.

За його словами, відкритість є дуже важливою складовою вирішення проблем пенітенціарної системи. «Якщо не озвучувати проблеми, вони будуть залишатися невирішеними, відповідно, права в’язнів – порушуватимуться, а персонал пенітенціарної установи залишиться непочутим та демотивованим», – пояснив правозахисник.

Будь-який візит за участі високопосадовців та громадськості є своєрідним превентивним заходом з дотримання прав людини в пенітенціарних закладах. Наступний візит за участі громадськості заплановано на грудень 2017 року.

Джерело

 

 

Остання Публіцистика

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"