У чому підозрюють екс-начальника одеської поліції Головіна
29.07.2019
Колишнього начальника Одеської поліції Дмитра Головіна пізно ввечері 26 липня відправили із зали суду під цілодобовий домашній арешт. Цьому передувало багатогодинне засідання в суді, десятки обшуків і низка затримань.
Головіна підозрюють у розтраті майже 70 мільйонів контрабандних цигарок, вилучених в Одеському порту, які потім загадково зникли зі складів поліції. Разом з Головіним затримали одеського бізнесмена Олександра Чудакова. Пізніше суд відправив його під варту. Двох інших імовірних учасників схеми досі шукають — вони втекли напередодні затримання.
Журналісти Слідства.Інфо побували на суді й дізналися деталі «цигаркової» справи.
СУТЬ СПРАВИ
У листопаді 2017 року в Одеський порт прибуло судно з Лівану, на якому привезли сім контейнерів контрабандних цигарок. Вони простояли в порту близько місяця, доки слідчі з Генеральної прокуратури не провели там обшук і не вилучили цигарки. Розслідування стосувалося одеських митників, які могли контролювати контрабандні схеми. Усі вилучені цигарки слідчі ГПУ визнали речовими доказами й помістили на спеціальні склади для зберігання.
Майже за рік справу вирішили передати до Одеської поліції, вони мали займатися розслідуванням щодо місцевих митників і контрабанди. Про справу дізнався заступник начальника Одеської поліції Костянтин Гейко. За версією слідства, він вирішив заволодіти контрабандними цигарками й продати їх на чорному ринку. Для цього правоохоронець знайшов місцевого бізнесмена Олександра Чудакова, який контролював кілька одеських складів і підприємств.
Відтак чоловіки вирішили, що поліцейський знайде формальні підстави для перевезення цигарок на склади Чудакова, а той займатиметься логістикою та організаційними питаннями.
Але Гейко розумів, що не зможе самостійно організувати схему й впливати на всіх підлеглих, тому розповів про неї своєму керівнику — начальнику Одеської поліції Дмитрові Головіну. Той нібито погодився стати співучасником злочину, йдеться в матеріалах справи.
Схема виглядала приблизно так: Головін наказав слідчим перевезти арештовані цигарки на склади, які фактично контролював бізнесмен Чудаков. Водночас керівник поліції всім представляв Чудакова як чинного співробітника СБУ, який нібито мав «супроводжувати» товар, стверджують прокурори. У серпні 2018 року цигарки перевезли на склади в село Авангард Одеської області, звідки вони загадково зникли приблизно за місяць.
Як стверджує слідство, відтак цигарки продавали через інтернет-сайти, які спеціалізуються на контрабандних товарах, ще частину вивезли до країн Євросоюзу. Прокурори вважають, що схема з розкрадання цигарок завдала збитків майже на 13,5 мільйонів гривень. Частину цих коштів нібито отримав і сам Головін.
Під час судового засідання адвокати Головіна наполягали, що він не має жодного стосунку до вказаних злочинів, а справа проти нього нібито сфабрикована. Сам генерал відмовився співпрацювати з детективами НАБУ, які розслідують справу, зазначають джерела Слідства.Інфо.
ЗАТРИМАННЯ
Генерала Дмитра Головіна затримали вранці 25 липня біля його таунхауса в житловому комплексі «Золотий бугаз» на Одещині. Примітно, що ексначальник поліції приховував цей таунхаус, доки журналісти «Слідства.Інфо» не розповіли про нього у своєму розслідуванні. Тепер генерал буде зобов’язаний перебувати під цілодобовим домашнім арештом і носити на нозі електронний браслет.
Генерала Дмитра Головіна затримали вранці 25 липня біля його таунхауса в житловому комплексі «Золотий бугаз» на Одещині. Примітно, що ексначальник поліції приховував цей таунхаус, доки журналісти «Слідства.Інфо» не розповіли про нього у своєму розслідуванні
Станом на 27 липня правоохоронці досі розшукують заступника Головіна — поліцейського Костянтина Гейка. У день запланованого затримання він втік зі своєї квартири на 600 квадратних метрів. Також його не знайшли на базі відпочинку в Затоці, якою він фактично володіє, зазначають прокурори.
ХТО ТАКИЙ ГЕНЕРАЛ ГОЛОВІН
Головін служив у органах внутрішніх справ з 1996 року. У різний час очолював кримінальну поліцію Київської області, виконував обов’язки начальника поліції Київщини, а також обіймав різні посади в поліції Одеського регіону. Також керував Департаментом карного розшуку й був залучений до розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.
У листопаді 2016-го року Дмитро Головін очолив Управління поліції в Одеській області. За час його керівництва в місті сталося кілька гучних нападів на громадських активістів і журналістів. Потерпілі стверджують, що місцева поліція неефективно розслідувала ці злочини.
Також при Головіні сталася пожежа в дитячому таборі «Вікторія», внаслідок якої загинули три дитини. Журналісти Слідства.Інфо у своєму фільмі розслідуванні «Вікторія: трагедія пустоти» вказували на численні помилки одеських правоохоронців, які розслідували трагедію.
У квітні 2019 року Дмитро Головін написав заяву про звільнення з Національної поліції. Тоді він не зміг пояснити, чим саме зумовлене таке рішення.
Дмитра Головіна пізно ввечері 26 липня відправили із зали суду під цілодобовий домашній арешт. Цьому передувало багатогодинне засідання в суді, десятки обшуків і низка затримань.