Про розмір доплат поліцейському під час воєнного стану

09.02.2023

Як відомо, наприкінці 2021 року загострилася ситуація навколо низьких зарплат у поліції. У січні 2022 року до Верховної Ради було внесено законопроекти про збільшення грошового забезпечення поліцейських (6506 та альтернативні). Однак жоден з них не був ухвалений як закон.Разом з тим, після початку повномасштабного вторгнення постановою Кабміну від 28 лютого 2022 р. № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану» поліцейським встановили додаткову винагороду у розмірі 30 тисяч грн пропорційно в розрахунку на місяць, а тим із них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій – до 100 тисяч грн у розрахунку на місяць пропорційно часу участі в таких діях та заходах.

Отже, проблему з низькими зарплатами було дещо врегульовано.

Однак з 1 лютого 2023 року цю додаткову винагороду для тих поліцейських, які знаходяться у тилу, було вирішено зменшити – до 10 тисяч грн. Тобто, це не обов’язково має бути саме 10 тисяч, а може бути й менше.

Про відповідні зміни спочатку повідомило Міністерство оборони. А згодом було опубліковано відповідний наказ МВС.

Так, відповідно до Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 26 січня 2023 року №38, тепер поліцейські у тилу можуть розраховувати лише на доплату не більше 10 тисяч грн.

«На період дії воєнного стану додаткова винагорода поліцейським виплачується в розмірах:

1) до 10 000 гривень – поліцейським, крім тих, що визначені в підпункті 2 цього пункту,- пропорційно в розрахунку на місяць, а тим з них, які здійснюють повноваження поліції в місцях завдання ракетних ударів та/або ударів безпілотних літальних апаратів (далі – удари), розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 30000 гривень у розрахунку на місяць пропорційно часу їх здійснення;

2) до 30 000 гривень – поліцейським, які проходять службу на територіях Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей, Нікопольської, Марганецької міських, Червоногригорівської селищної, Покровської, Мирівської сільських територіальних громад Нікопольського району, Зеленодольської міської, Грушівської сільської територіальних громад Криворізького району Дніпропетровської області, Новопавлівської, Великомихайлівської сільських, Покровської селищної територіальних громад Синельниківського району Дніпропетровської області, Очаківської міської, Куцурубської сільської територіальних громад Миколаївського району Миколаївської області, Сновської, Корюківської міських територіальних громад Корюківського району, Семенівської та Новгород-Сіверської міських територіальних громад Новгород-Сіверського району, Городнянської міської територіальної громади Чернігівського району Чернігівської області, Середино-Будської, Дружбівської, Глухівської міських, Зноб-Новгородської, Свеської, Есманьської, Шалигинської селищних територіальних громад Шосткинського району, Путивльської міської, Новослобідської сільської територіальних громад Конотопського району, Білопільської міської, Краснопільської, Хотінської селищних, Миропільської, Юнаківської сільських територіальних громад Сумського району, Великописарівської селищної територіальної громади Охтирського району Сумської області пропорційно в розрахунку на місяць.

3) до 100 000 гривень – поліцейським, зазначеним у підпунктах 1, 2 цього пункту, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії (далі – бойові дії або заходи), перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів, у розрахунку на місяць пропорційно участі в бойових діях або заходах», – зазначено у наказі.

Також визначено, що додаткова винагорода на період дії воєнного стану є одноразовим додатковим видом грошового забезпечення

Слід також зауважити, що у новій постанові вказано на те, що додаткова винагорода в розмірі до 10 000 гривень і до 30000 гривень виплачується поліцейським із розрахунку на місяць пропорційно часу проходження служби.

Обрахування часу здійснення повноважень поліції на місцях ударів для виплати додаткової винагороди, збільшеної до 30000 гривень згідно з підпунктом 1 пункту 2 цього Порядку та умов, а також часу участі в бойових діях або заходах для виплати додаткової винагороди, збільшеної до 100000 гривень згідно з підпунктом 3 пункту 2 цього Порядку та умов, здійснюється з урахуванням кількості календарних днів, у які здійснюються повноваження поліції на місцях ударів або участь у бойових діях або заходах.

 Тобто, ці суми не є «стабільною» доплатою.

Крім того, звужений перелік повноважень, які відносяться до безпосередньої участі в бойових діях та заходах.

Також раніше у Міноборони роз’яснили, чим врегульовані зміни у порядку та розмірах виплат військовослужбовцям. З документом щодо військовослужбовців ЗСУ можна ознайомитися за посиланням.

Нижче наводимо сам наказ стосовно поліцейських.

Наталя Мамченко

Джерело

Остання Публіцистика

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"