Полицейская облава в Jugendhub – ситуация и мнения

30.10.2017

Близько другої ночі 28 жовтня люди у масках з надписами “поліція” та “криміналіст” напали на відвідувачів нічного клубу Jugendhub. 

Про це Центр інформації про права людини повідомили свідки нападу.

Вони повідомляють, що правоохоронці усіх відвідувачів клали на підлогу і ставили до стіни. Дуже часто вони ставили питання про вживання наркотиків.

Коли я впала на холодний мокрий бетон, двоє “ввічливих” молодих людей в балаклавах “вельми тактовно” попросили: “Так, ти, п***р, руки за спину, щоб ми бачили, бистра***!”. Тільки завдяки фразі “Вибачте, будь ласка, але я дівчина” я виграла хвилину, щоб самостійно встати і хоч трохи усвідомити, що відбувається. Потім інші попросили в такій же манері відвернутися до скла обличчям і підняти руки над головою”, — розповіла відвідувачка Поліна Кожан.

“Стоячи з піднятими руками, я чула, як з-заду періодично лунали глухі удари і однотипні вигуки “Лежати, с*ка!”… З хлопцями не церемонилися. Поліція тішилася як могла, використовуючи і ноги, і кийки”, — додала вона.

Поліна Кожан зізналася, що її вразило, як поліція проводила обшук.

“Поверхнево оглянувши, жінка-поліцейський спочатку оглянула мої черевики. А потім, піднявши светр, — вибачте за подробиці, але я не можу приховувати цю наругу, — підняла руками бюстгальтер і почала активно його трясти. Однак намагаючись зберегти залишки гідності, я мовчки чекала, коли ж ця мила панянка переконається, що перед нею не стоїть Пабло Ескобар”, — розповіла вона.

“На будь-які доводи на кшталт “не маєте права без понятих”, “поясніть причину огляду”, завжди лунав лаконічний аргумент — “рот закрий свій, дуже в відділення захотілося?”, — додала вона.

За її словами, ця ж жінка-поліцейський грубо оглядала 16-річну дитину.

“Вона тиснула на неї, поки дівчинка виймала все з сумки. “А краплі очні тобі навіщо? Щоб не палитися, щоб зіниці твої обдовбані звужувалися, ось навіщо!”, — казала вона. Через хвилини три подібного монологу, дівчинка скотилася в абсолютну істерику. Швидше завила, ніж ридала. У неї не знайшли нічого. Наступну годину вона сиділа на підлозі, намагаючись заспокоїтися”, — розповіла Поліна Кожар.

Адміністрація нічного клубу на своїй сторінці у мережі Facebook повідомляє про крадіжку під час обшуку особистих речей, в тому числі грошей, та техніки закладу. Jugendhub закликає відвідувачів надати свої фото та відео, на яких задокументований обшук, а постраждалих звернутись до швидкої допомоги, аби медики зафіксували побиття.

Також, як повідомляє правозахисниця Олександра Дворецька, частину відвідувачів було доставлено у військкомат.

“До кінця призовної кампанії строковиків, мабуть, у воєнкома в Києві виник недобір. Розв’язати цю проблему взялися з особливим завзяттям, а строковиків вирішили шукати на рейді в одному з київських нічних клубів. Вночі з п’ятниці на суботу у “спільному рейді Нацполіції і військкомату” (зі слів патрульного Дарницького району) були “доставлені у військкомат особи, які ухиляються від служби”. Частина хлопців доставлені в Пункт збору на Зрощувальній, 17а в Києві. Тобто має місце ще і підробка документів, зокрема результатів медкомісії. Оскільки до Пункту збору у призовників мають бути оформлені документи у військкоматі, — написала на своїй сторінці у Facebook правозахисниця.

“Серед незаконно утримуваних є кримчани, що постійно мешкають на тимчасово окупованій території, які, зрозуміло, не отримували повістки. Не стала перешкодою для військкомату і відсутність документів і підтвердження осіб тих, кого вже готують до відправки на “Десну”. Частина затриманих була в поліції. Що з ними — потрібно дізнаватись”, — додала Олександра Дворецька.

Тим часом Нацполіція повідомляє про затримання 11 малолітніх та 32 осіб, які ухиляються від призову на строкову службу. У відомстві підтвердили, що їх доставили до пункту збору призовників Києва, а дітей передали батькам.

Громадське телебачення з посиланням на очевидця, якого також відвезли у військкомат, повідомляє, що усі 32 затримані станом на 16:00 досі перебувають у військоматі.

Через те, що хлопці відмовляються називати свої дані, працівники пункту призову продовжують їх утримувати.

Співрозмовник додав, що відпустили лише частину студентів та мешканців Донецька.

Його матері вручили повістку про призов сина. Це зробили після того, як хлопця затримали та відвезли до військкомату. За законом, повістку має право підписати або той, кого призивають, або родич з першого коліна. Мати відмовилася підписувати листок.

Поліція Шевченківського району повідомляє, що з липня, коли відкрився заклад, до районної поліції почали надходити скарги від жителів навколишніх будинків. Люди скаржилися, що відвідувачі клубу —  переважно неповнолітні і студенти у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння. Вони припускали, що в закладі можуть продавати наркотики.

“Під час перевірки таких звернень правоохоронці задокументували п’ять фактів зберігання наркотичних засобів у відвідувачів закладу. Зі слів затриманих, виявлені та вилучені наркотики вони купували у незнайомців на території клубу”, — йдеться у повідомлення Нацполіції.

Слідчі відділу Шевченківського УП ГУНП у Києві розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 317 (Організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.

У відомстві запевняють, що обшук був санкціонований і він проводився у рамках досудового розслідування. До заходу залучили також Київську місцеву прокуратуру №10, співробітників полку поліції особливого призначення ГУНП у м. Києві та районного Шевченківського у Києві військового комісаріату.

За даними прес-служби поліції, на момент обшуку в клубі перебувало 200 людей віком від 15 до 25 років, переважно мешканців Києва.

За результатами обшуку було затримано 17 осібу яких вилучили наркотичні засоби.

Окрім цього, поліція твердить, що у 20-річної бармена закладу виявила та вилучила розфасовані прозорі пазові пакети з речовиною, схожою на наркотичну.

“У іншого затриманого 30-річного чоловіка поліція вилучила речовини, ззовні схожі на наркотики, галюциногенні гриби, електронні ваги, 40 тисяч гривень, 8 банківських карток та автомобіль “BMW, — повідомляє прес-служба київської поліції.

“У ході обшуку також додатково зафіксовано, що нічний розважальний заклад функціонує без будь-яких дозвільних документів та перебуває в аварійному стані. У приміщенні порушені норми протипожежної безпеки, відсутні засоби для гасіння пожеж та не працюють санвузли. За цими фактами проводиться додаткова перевірка”, — додають у поліції.

***

Під час нічного рейду в клубі Jugendhub правоохоронці порушили низку статей кримінального процесуального, кримінального кодексу та Конституції.

Про це йдеться у заяві юридичної компанії “Міллер”, адвокат якої представлятиме інтереси затриманих осіб.

Юристи наголошують, що правоохоронці, які увірвалися у приміщення, не пред’явили ухвалу слідчого судді про проведення слідчих дій. Цим вони порушили ч. 3 ст. 236 КПК.

“Під час проведення слідчих дій було застосовано фізичну силу до відвідувачів закладу. Цим правоохоронці вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ст. 365 КК. Перед проведенням слідчої дії представники правоохоронних органів не роз’яснили людям, до яких застосували такі дії, їх права і обов’язки, передбачені КПК та не роз’яснили відповідальність, встановлену законом. Цим вони порушили ч.3 ст.223 КПК, – зауважують юристи.

Окрім того, було вилучено майно без дотримання норм ст. 236 КПК, проведені обшуки в інших приміщеннях, які не згадувались в ухвалі. Цим правоохоронці порушили ст. 30 Конституції України та  ч. 5 ст. 236 КПК.

Були обшукані майже усі відвідувачі у порушення норми ч. 3 ст. 208, ст. ст. 223, 236 КПК. Окрім вищевказаних порушень відвідувачів закладу без оформлення документів, як передбачає норма ст. 104 КПК, було частково направлено в райвідділ поліції на вул. Герцена,9.

“Досі залишається незрозумілим питання, на підставі якого нормативного документу понад 2 десятки людей направили у Деснянський військовий комісаріат. Такі дії не передбачені жодним нормативним документом”, – підкреслюють юристи.

За їх словами, згідно з чинними нормами Кримінального процесуального Кодексу України представники Нацполіції мали право виключно на проведення обшуку виключно в місці зазначеному в ухвалі, вилучати тільки ті речі, які зазначені в ухвалі та проводити обшук, відповідно до ухвали, в обсязі, необхідному тільки для досягнення мети обшуку.

За словами адвоката компанії “Мілер” Романа Стоічева, затримавши людей у “Jugendhub”, які “ухиляються від призову на строкову службу”, була порушена процедура їх призову.

“Фактично це незаконне затримання/утримання осіб (позбавлення волі)”, – заявив Стоічев.

“Призовники зобов’язані за викликом прибути до військкомату, по прибуттю вони проходять медкомісію, яка визначає їх придатність до військової служби, роду військ. Далі їх, у разі придатності до військової служби, направляють до місця служби. В даному випадку громадяни були затримані під час обшуку. Їм не був представлений захисник з моменту їх затримання. У подальшому без їх волі і згоди їх передали до військкомату. Там їх утримують без їх волі і згоди, і можливості вільно пересуватися. Їх утримують безґрунтовно, нібито для перевірки інформації про можливе ухилення від військової служби. При цьому намагаються провести їм медичну комісію, направити до місця служби, можливо виконати будь-які ще дії”, — зазначив адвокат.

***

После санкционированных обысков в столичном ночном клубе Jugendhub заявлений о превышении полномочий правоохранителями не поступало.

Как передает Цензор.НЕТ со ссылкой на “112 Украина”, об этом заявила пресс-секретарь прокуратуры Киева Ольга Простолюк.

“Обыски проводились по решению суда, то есть они были полностью санкционированными и проводились в рамках расследования уголовного производства, начатого по ч. 1 ст. 317 УК (“Организация или содержание мест для незаконного употребления, производства или изготовления наркотических средств, психотропных веществ или их аналогов”). Во время проведения обысков были привлечены представители Шевченковского управления полиции, представители прокуратуры, а также представители полка полиции особого назначения и районного Шевченковского в г. Киеве военного комиссариата”, – сказала пресс-секретарь столичной прокуратуры.

В ответ на вопрос, сколько сейчас людей находится в правоохранительных заведениях, она сказала, что не владеет данной информацией, а знает только, что были задержаны 17 человек. На данный момент с ними проводятся процессуальные и следственные действия.

Простолюк отметила, что в прокуратуру не поступало заявлений об избиении задержанных и незаконной доставке их в военкомат.

“На данный момент в прокуратуру г. Киева не поступало никаких заявлений о превышении полномочий работниками полиции, но если они поступят, мы будем проводить проверку этих фактов. Кроме того, я знаю, что Шевченковским управлением полиции проводится проверка этих данных. Они проводят свое, так сказать, расследование”, – уточнила пресс-секретарь прокуратуры.

***

Полицейской облавой в киевском ночном клубе Jugendhub, в результате которой десятки молодых людей были отправлены в военкомат, заинтересовались в офисе уполномоченного Верховной Рады по правам человека.

Представитель омбудсмена по вопросам защиты прав военнослужащих Святослав Стеценко рассказал «Громадському«, что если призывная комиссия приняла решение о розыске призывников, их имели право задержать, не выпускать из помещения и затем отправить в воинскую часть.

Сами задержанные утверждали, что большинство из них повесток не получали, однако, как отмечает представитель омбудсмена, молодые люди сами были обязаны явиться в военкомат.

«Каждый призывник обязан прибыть в военкомат, согласно закону о воинской обязанности и военной службе. Даже те, кто не получил повестку, должны в течение 10 дней после объявления призыва прибыть в военкомат для определения пригодности к военной службе или права на отсрочку», — рассказал Стеценко.

Он добавил, что в случае, когда призывник не явился в сборный пункт после получения повестки, его объявляют в розыск и принудительно доставляют в военкомат.

«Однако полиция обязана действовать в соответствии со своими полномочиями. Никто не имеет права применять насилие и унижать честь и достоинство граждан», — уточнил представитель уполномоченного.

По его словам, десять парней написали заявления на имя уполномоченного по правам человека о нарушении их прав при задержании в ночном клубе. Жалоб на действия администрации сборного пункта Стеценко не получал.

Осенний призыв начался 2 октября и завершится 30 ноября. На него должны явиться юноши в возрасте от 20 до 27 лет

***

В пресс-службе Киевского городского военного комиссариата рассказали все подробности ночного рейда в клуб Jugendhub, во время которого полиция задержала 32 призывника.

Сообщается, что  по результатам проведения 2-3-х этапов оповещения, через жилищно-эксплуатационные организации и по почте, к призывным участкам районов явились только 3,95% призывников. В военкомате отметили, что это ставило под угрозу проведение осенней призывной кампании.

Чтобы не допустить срыва кампании, военный комиссариат наладил сотрудничество с органами Национальной полиции Украины по розыску призывников, которые уклоняются от призыва на срочную военную службу.

Так, ночью 28 октября представители военного комиссариата и сотрудники полиции провели рейд в столичный клуб Jugendhub.

«По результатам проведения мероприятия в 04:00 часа на сборный пункт Киевского городского военного комиссариата доставили 32 призывника (для уточнения учетных данных и установления факта уклонения от призыва на срочную военную службу)», — отметили в ведомстве.

После проверки всей информации, сказано в сообщении, в военкомате остались 15 призывников, которым выдали повестки о явке на 9:00 29 октября для прохождения медицинской комиссии с целью определения степени годности к военной службе.

Стоит отметить, что в ведомстве не прокомментировали информацию о том, что во время задержания правоохранители избивали посетителей заведения.

«В добровольном порядке на ночлег на территории Киевского городского сборного пункта Киевского городского военного комиссариата остались 10 призывников», сказано в сообщении.

Адвокат Роман Стоичев подтверждает информацию пресс-службы Киевского городского военного комиссариата и сообщает, что около 10 задержанных сейчас проходят медкомиссию.

Позже Стоичев рассказал, что всем задержанным выдали повестки на призывную комиссию и отпустили.

Сейчас защита готовится обжаловать действия правоохранительных органов в суде, сообщает «Громадське».

«Мы сейчас готовимся к обжалованию незаконных действий по ребятам, которые были задержаны, чтобы обстоятельства их незаконного задержания и лишения свободы были установлены, и их права буди восстановлены. В правовом государстве не может господствовать беззаконие. Надеемся, что суд даст надлежащую оценку действиям правоохранительных органов и военных военкомата », — сказал он.

Как известно, в ночь на 28 октября полиция устроила облаву в ночном клубе Jugendhub в Киеве. По сообщению очевидцев и представителей заведения, к посетителям была применена чрезмерная сила, их били, обыскивали, также некоторых задержали и доставили в военкомат.

 ***Всех задержанных во время облавы в киевском ночном клубе Jugendhub в субботу отпустили из военкомата. Об этом сообщил адвокат задержанных Роман Стоичев, передает Громадское.

“Мы сейчас готовимся к обжалованию незаконных действий относительно ребят, которые были задержаны, чтобы обстоятельства их незаконного задержания и лишения свободы были установлены, и их права были восстановлены. В правовом государстве не может господствовать беззаконие. Надеемся, что суд даст надлежащую оценку действиям правоохранительных органов и военных военкомата”, – отметил защитник.

***

Столичный клуб «Jugendhub», в котором силовики устроили облаву в рамках спецоперации, закрыли на два месяца. 

Как сообщают в правоохранительных органах, заведение на данный момент опечатано. Кроме того, при обыске было определено, что клуб работает без разрешительных документов, а само здание функционирует в аварийных условиях: нарушены правила противопожарной безопасности, нет противопожарных средств, а также не работают санузлы.

Джерело, ДжерелоИсточникИсточникИсточник

 

Остання Публіцистика

Принципи Мендеса

Як прокуратура імплементує міжнародні стандарти у сфері прав і свобод людини

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"