Перші кейси громадських детективів

23.06.2018

В 15 областях України (Львівській, Сумській, Кіровоградській, Одеській, Дніпропетровській, Херсонській, Хмельницькій, Житомирській, Миколаївській та Запорізькій, Рівненській, Вінницькій, Черкаській, Чернігівській, Полтавській) працюють спеціально навчені команди громадських детективів, які розслідують порушення прав людини поліцейськими.

Команда з адвокатів, журналістів та представників громадських організацій сприяють «запуску» офіційних розслідувань і притягнення винних до відповідальності. Особливу увагу детективи приділяють порушенням прав вразливих груп – споживачів наркотиків та секс-працівників/ниць.

Учасники ініціативи працюють на волонтерських засадах і не отримують фінансової винагороди за свою діяльність.

За два місяці активної роботи детективи вже мають два резонансних кейси.

Напарники-садисти. Він гамселив чоловіка, а вона спостерігала

До офісу громадських детективів в м. Житомир звернувся чоловік, якого побили поліцейські. Причиною таких дій могла стати спроба зафіксувати номер нагрудного жетону представника порядку та зухвала поведінка потерпілого. За це поліцейський побив постраждалого до втрати свідомості.

Його напарниця за усім спостерігала, не намагаючись втрутитись. Після того, як чоловік знепритомнів, патрульні просто лишили його на асфальті та поїхали по своїх справах.

Громадські детективи взялися за справу і їм вже вдалося здобути відеозапис побиття, який може стати ключовим доказом у справі. Також детективи подбали про надання постраждалому безкоштовного адвоката.

Наразі справа внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Розслідуванням займається СБУ.

Але детективам вдалося дізнатися цікавий факт. У квітні поточного року чоловіка, що здійснив напад, підвищили по службі з патрульного поліцейського до заступника командира батальйону Управління патрульної поліції в Житомирській області.

Кейс другий. Полтавський пацієнт

Представникам офісу громадських детективів у Полтаві стало відомо, що в установі виконання покарань вже 2 дні утримується чоловік на замісній терапії.

Він не отримував своїх ліків та страждав через це. Детективи відреагували миттєво. Регіональний координатор омбудсмена в Полтаві та керівник регіонального кластеру громадських детективів Віра Яковенко зв’язалася з начальником медичної частини установи, де перебував чоловік, і домоглася відновлення лікування пацієнта.

В разі якщо ви чи ваші знайомі зазнали неправомірних дій з боку працівників поліції, повідомляйте про це громадським детективам. Вони готові прийти на допомогу та діяти без упереджень.

Координатори офісів громадських детективів в областях

Львівська, Рівненська та Житомирська області – Іллюк Сергій Валерійович https://www.facebook.com/profile.php?id=100007757594503

Хмельницька, Вінницька та Черкаська області – Валяєва Леся Вікторівна

https://www.facebook.com/Valiaieva.Lesia

Одеська, Миколаївська та Херсонська області – Куценко Володимир Вікторович

https://www.facebook.com/vladimir.kytsenko?ref=br_rs

Чернігівська, Сумська та Полтавсьа області – Яковенко Віра Сергіївна

https://www.facebook.com/YakovenkoVera

Кіровоградська, Дніпропетровська та Запорізька області – координатор Жученя Віктор Семенович

https://www.facebook.com/profile.php?id=100011369409478

Також а допомогою детективів ви можете звернутися на офіційну сторінкуhttps://www.facebook.com/gdetectives/

Джерело

Остання Публіцистика

Незвані гості

5 помилок у спілкуванні бізнесу з правоохоронними органами, яких краще уникати

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"