Пекельна байдужість, або смертельний вирок

29.07.2022

Для чого потрібні лікарі? Для того, щоб рятувати життя людей. Для того, щоб надавати першу допомогу. Надавати фахово, компетентно і якісно, а головне – швидко і вчасно. Ми пишаємося медиками, які ризикують своїм життям кожного дня на «нулі» і рятують людей поранених і травмованих. Ми спостерігаємо, як лікарі рятують людей, врятованих з-під завалів у відносно мирних районах, коли туди прилітають ворожі ракети.

Для чого потрібні медичні працівники в пенітенціарній системі? Вірогідно, для того, щоб виконувати свою місію і рятувати людей, які опинилися по той бік колючого дроту. Бо для справжнього лікаря не має різниці, кому надавати медичну допомогу, чиє життя рятувати, головна місія – допомогти людям подолати хворобу і вижити в складних життєвих ситуаціях.

Моніторинговий візит

20 червня 2022 року моніторингова група у складі помічника народного депутата України Костянтина Касая, члена громадської ради при Міністерстві юстиції України Сергія Зуйкова, помічника народного депутата України Ярослава Юрчишина, координатора програм ХПГ Андрія Діденка, а також журналіста Інформаційного агентства «Поряд з вами» Олекси Ярославцева здійснили  візит без попередження до державної установи «Коростенська виправна колонія (№71)».

В медичній частині установи перебував засуджений Рубченко Володимир Леонідович з діагнозом рак правої гайморової пазухи, 4-а клінічна стадія (див. фото).

Ми публікуємо це фото і розголошуємо персональні дані за письмовою згодою з паном Рубченком для того, щоб врятувати йому життя.

Монітори не змогли ознайомитися з матеріалами медичної карти хворого через те, що, за словами супроводжуючих, медична карта хворого Володимира перебуває в ЛКК (лікарська комісія) Коростенської міської лікарні для підготовки документів для звільнення  за станом здоров’я. У засудженого на волі є рідні, які на нього чекають.  Начальника медичної частині Багинського Миколи Миколайовича на момент візиту не було. Супроводжував моніторів заступник начальника установи з соціально-виховної роботи Кириленко Василь Васильович, а  в медичній частині перебував лікар Володимир Олексійович.

Справа Рубченка

Засуджений вироком Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 23 листопада 2020 року Рубченко Володимир за ч.3 ст.185 КК України до  4 років  позбавлення волі умовно. Злочин, який він скоїв, – викрадення чужого майна з проникненням в житло. Вирок був  не пов’язаним з позбавленням волі. Але Рубченко не виконав умови і не відбув на волі випробувальний термін. Ми не знаємо, що сталося. Може, він не з’являвся на відмітку в службу пробації, може без дозволу виїхав за межі району. Але новий злочин не вчиняв.

Через порушення  умовного покарання ухвалою цього ж Бердичівського  суду від 18 січня 2022 року скасовано іспитовий строк та направлено Рубченка для відбуття покарання в пенітенціарну установу закритого типу. Потім в СІЗО був флюс, який переріс в цей страшний смертельний діагноз.

Як рятують життя пенітенціарні медики і керівництво колонії

Замість того, щоб терміново зібрати необхідні матеріали через рішення відповідної комісії, які  надати суду для звільнення, адміністрація КВК -71, в першу чергу медичні працівники, проявили пекельну байдужість. Ми сподіваємося що правоохоронні органи нададуть відповідну правову оцінку очевидним порушенням прав людини.

Про рішення суду про відмову в звільненні за станом здоров’я ми дізналися вже тоді, коли воно набрало законної сили і пройшли терміни апеляції.

Смертоносний вирок

Іменем України  05 липня 2022 року  Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі головуючого судді Коваленко В.П. за участю: прокурора Миколайчука М.П. було розглянуте заяву про звільнення за хворобою засудженого Рубченка. Лікар і засуджений в судовому засіданні просять суд задовольнити подання про звільнення за станом здоров’я через тяжку хворобу. «Прокурор вважає, що дане клопотання не підлягає до задоволення», а «Суд відмовляє в задоволенні даного клопотання».

Суд мотивує своє рішення тим, що «наявність тяжкої хвороби, що перешкоджає подальшому відбуттю покарання, має бути підтверджена висновком спеціальної лікарської комісії. Даний висновок суду не надано». «У матеріалах справи відсутній відповідний висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я». «Заключний діагноз СА гайморової пазухи ст.4, кл.гр. 4, Т4NхМОС2 встановлений на підставі консультативного висновку лікаря онколога КНП “Житомирський обласний онкологічний диспансер” від 18.03.2022». Цей діагноз не є підставою для звільнення за станом здоров’я. Ви звернули увагу на дату цього висновку? 18 березня 2022 року! Тобто на момент моніторингового візиту 20 червня ніяких кроків для задоволення судом подання адміністрацією КВК-71 власне медичними працівниками не робилося.

Публічне звернення до компетентних органів

Поки ми будемо з’ясовувати, хто припустився помилки або злочинної недбалості , Володимир Рубченко може просто померти, не дочекавшись адекватної медичної допомоги. В місцях позбавлення волі цю допомогу отримати неможливо.

З питанням, хто проявляє пекельну байдужість ціною в життя людини,  ми просимо розібратися правоохоронні органи.

Також ми просимо Уповноваженого Верховної Ради з прав людини взяти під особистий контроль вирішення питання надання медичної допомоги засудженому Рубченку Володимиру Леонідовичу.

Андрій Діденко

Джерело

Остання Публіцистика

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"