Карантин у місцях несвободи

23.03.2020

250 людей звернулися до лікарів із симптомами грипу в місцях несвободи по всій України — це інформація на 20 березня. Вони ізольовані та проходять лікування. Мін’юст не вбачає ризику в цій ситуації і наголошує, що для 53 тисяч засуджених або взятих під варту по всій Україні — це незначний відсоток.

Детальніше про те, які особливі заходи вжиті у в’язницях, колоніях та слідчих ізоляторах — в ексклюзивному інтерв’ю hromadske із заступницею міністра юстиції Оленою Висоцькою.

Які обмежувальні заходи введені в місцях несвободи через карантин?

У нас видано декілька наказів про спеціальні режими у зв’язку з загрозою зараження коронавірусом.

Перш за все, заходи спрямовані на те, щоб інфекція не потрапила в самі установи. Тобто, обмежений доступ людей в установи. Адвокати можуть заходити, але всі інші — журналісти, родичі — ні. Але ми працюємо над тим, щоб і спілкування із захисниками перевести в режим відеодзвінків. У деяких установах уже облаштовані інтернет-класи, в деяких поки ні. В будь-якому випаду, на вході до установ працівники медичної частини вимірюють температуру всім, хто заходить.

Заборонено відвідувати їдальні всім разом, це відбувається групами по камерах, прогулянки також не всі разом, а групами. Абсолютно всі пересування засуджених по Україні припинені, ротацій між колоніями немає.

Єдина загроза зараз — це слідчі ізолятори, в яких знаходяться новоприбулі, нещодавно взяті під варту. Вони в нас узагалі є проблемними через обмежені площі, але все одно виділені спеціальні приміщення, в яких новенькі відбувають двотижневий карантин.

Чи є наразі в установах люди з симптомами зараження?

Ми організували щоденний огляд засуджених і всього персоналу. На початку дня — це і працівники, які можуть бути недопущені до роботи, а протягом дня — засуджені та особи під вартою, або для ізоляції, або для лікування.

На сьогоднішній день, 250 осіб звернулося із симптомами грипу, вони ізольовані та лікуються. Їхній стан не є критичним, і це зазвичай є нормальним для весняного сезону. Тому паніки жодної немає, для 53 тисяч засуджених та взятих під варту — це не велика статистична цифра. Наразі загрози великої немає.

Чи вистачає медичних працівників?

Протоколи лікарів є, і міжнародні партнери нам також надають методологічну допомогу — як діяти. Створені інфекційні комісії, які щодня збираються і аналізують: якою є ситуація в конкретній установі, чи вистачає там місця для ізоляції, карантину або лікування із симптомами.

У разі симптомів саме коронавірусу ми маємо провести лабораторне дослідження, у разі підтвердження буде лікування у звичайних закладах Міністерства охорони здоров’я.

Медперсоналу наразі вистачає для тих функцій, які ми на них покладаємо — це огляд і лікування легких станів. Людей у більш важких станах будуть перевозити, там потрібна буде допомога і МОЗ.

Дезінфекція приміщень і роз’яснювальна робота в СІЗО

Чи вистачає медичних засобів?

У нас є маски, халати, рукавиці, але використовують їх дуже інтенсивно, тому що оглядів побільшало в рази і вони дуже швидко витрачаються. Тому ми просимо і Міністерство економіки, і Міністерство охорони здоров’я, і партнерів-донорів допомогти із забезпеченням нашого медперсоналу.

Чи проводите ви тести на коронавірус для тих, хто має характерні симптоми?

Ми тести не робимо, ми збираємо лабораторні показники і відправляємо до закладів МОЗ. В нас не підтверджений жодний випадок зараження коронавірусом.

Чи дезінфікують якось камери?

За протоколом, ми почали наскрізне провітрювання — більше, ніж зазвичай, і додаткове прибирання — із засобами дезінфекції.

Чи проводиться роз’яснювальна робота?

В камерах встановлені телевізори, ми надали всім методологічну, консультативну інформацію — на які симптоми звертати увагу, якою має бути додаткова гігієна, як передається коронавірус, розклеєні всі ці матеріали, брошури.

Але ми розуміємо, що вони дуже багато часу проводять саме з телевізором, тому засоби масової інформації — це також важливо, що вони роз’яснюють.

Чи не було симуляцій або бунтів через ці обмежувальні заходи?

Ми переживали, очікували незадоволення у зв’язку із забороною відвідувань, але жодних занепокоєнь, бунтів, заворушень немає.

Великий тягар лягає на лікарів. Вони там, як медики, так і психологи. Намагаються все роз’яснювати та говорити з ними.

Чи відбуваються судові засідання, слідчі дії з утримуваними особами?

Все перенесено, багато процедурних моментів ми перенесли. У кожному випадку розглядається об’єктивність цього перенесення і на який строк. Родичі продовжують підтримувати своїх родичів під вартою, передачі не заборонені.

Як довго триватимуть обмеження?

Ми сформулювали накази безстроково, оскільки не знаємо, коли і які заходи будуть зайвими. Тому поступово вже будемо скасовувати ті чи інші пункти, коли будемо розуміти, що план має змінюватися або додаватися.

Джерело

Остання Публіцистика

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"