Чи підтримують копи флешмоб керівництва “Я – бандерівець”?

12.02.2019

Рядові поліцейські вважають зрадою вибачення керівника столичної поліції Андрія Крищенко за дії правоохоронця, який під час подій біля Подільського управління силовиків крикнув активісту “Лягай, Бандера”.

“Те, що сталося після затримання З-14 – вибачення генералів і визнання в тому, що вони бандерівці, це справжня зрада. Своїх підлеглих, тих, кого вони кидають під танки”. Невже хтось думає, що мої колеги під Подільським відділом поліції діяли без наказу?” – цитує видання “Страна” молодшого лейтенанта поліції, підрозділ спеціального призначення Олексія З.

У свою чергу капрал поліції з Київської області Юрій К. вважає такі вибачення вищих чинів “днищем”. “Вибачення перед бойовиками і хуліганами – це днище. Крикнути “Лягай, Бандера” – зовсім не злочин – де в КК написано, що в цих словах є склад злочину? Злочин – це вриватися у відділ поліції з ножами і газовими балончиками. Скоріше за все, ми бачимо перед собою якусь операцію, мета якої-усунути поліцію від наведення порядку, принизити поліцейських і дати волю беспредельщикам – активістам. До чого призводять такі дії, всі давно знають”, – додав поліцейський.

На думку лейтенанта поліції особливого призначення Ярослава, копів втягують у свої ігри політики. “Вибачення начальства і паскудные постики типу “Я поліцейський і я бандерівець”, після затримання реальних бойовиків роняє авторитет поліції нижче плінтуса. І так поліцію ніхто не поважає – патрульних б’ють на вулицях хулігани, а потім цих хуліганів відпускають. До речі, я теж АТО пройшов, хоча кілька місяців на Інститутській та Грушевського стояв, виконуючи свій обов’язок. Таких як я, серед ментів багато – які пішли воювати після Майдану в АТО. І я розумію того, хто це крикнув – ми воювали не за Бандеру і не за нинішній уряд, а за Україну. Всі ці З-14 та інші “активісти” в більшості своїй – з школоты, в окопах не сиділи”, – зазначив Ярослав.

Старший лейтенант поліції Артур Ст. впевнений, що генерали просто триматися за свої посади. “Я краще звільнюсь і погони свої спалю, ніж вибачатися перед гопниками З с-14 буду. Шкіряк та Князєв нехай вибачаються – це їх право. Але перш ніж вибачитися і написати “Я бандерівець” – нехай згадають, що за ними стоять тисячі сержантів і офіцерів, яких ріжуть, стріляють, вбивають на вулицях. Чому генерали не публічно вибачилися після побоїща в Княжичах, коли кілька поліцейських були вбиті? Чому генерали не вибачаються, коли хулігани з числа активістів б’ють поліцейських відкрито? А потім цих активістів відпускають і гладять по голівці, мовляв, “помилочка вийшла, вже даруйте”, – зазначив він.

Як вважає сержант патрульної поліції Максим Р., викрикував “Лягай, Бандера” людина з так званої “нової-старої поліції”. “Тобто з тих, хто служив у міліції до Майдану. Не секрет, що зараз негласно поліція ділиться на “нову” і “стару-нову”. Серед тих, кому довелося проходити крізь переатестації та співбесіди з люстрационными комісіями, багато ображених на керівництво ГУНП і влади. Не раз чув від колишніх міліціонерів, які потім в поліцію прийшли, що їх на Майдані зрадила влада – вони стояли за уряд за наказом. А потім на них всіх собак навішали і зробили винними у всьому, від вбивства активістів до розстрілу на Інститутській. Навіть мої колеги з “патрульки” – не служили в міліції, згодні з тим, що ці вибачення опускають авторитет поліції”, – додав поліцейський.

Як повідомлялося, 9 лютого на Контрактовій площі затримали близько 40 активістів і відкрили 3 кримінальні провадження за статтями “Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу”, “Захоплення державних будівель” і “Хуліганство”. В результаті зіткнення трьох поліцейських з травмами госпіталізували.

ДБР відкрило кримінальне провадження проти поліції за ч. 2 ст. 365 КК України (“Перевищення влади або службових повноважень”) після численних звинувачень у побитті мітингувальників біля відділення.

Джерело

Остання Публіцистика

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"