Будні черкаського УСБУ: суди за репост у Фейсбуці

20.02.2021

Один анекдотичний факт в роботі державної інституції – прикре непорозуміння. Другий – обставина, яка насторожує. Третій…Коли третій, то, напевно, це вже система.

Учора 5 канал оприлюднив сюжет про чергового «ворога народу», виявленого УСБУ в Черкаській області. Це – пасічник Роман Кравець. Він з подачі черкаського УСБУ пішов «паровозом» за пенсіонером Володимиром Терещенком. Обох судять за репост на фейсбуці картинки, на якій, за версією спецслужби, міститься заклик до повалення державної влади в Україні (історія про Терещенка – тут).

Пенсіонера й екологічного активіста Терещенка два місяці судять у Чигирині. Пасічника Кравця – відучора в Черкасах. Не можна також не згадати, як з березня 2019 року з подачі черкаської «управи» СБУ в судах знущаються над пенсіонером-письменником Олегом Слєпиніним (подробиці тут і тут). Йому інкримінують розпалювання міжрелігійної ворожнечі за критику створення в Україні ПЦУ за часів Порошенка.

Логічним буде спитати в черкаських єсбешників: в 2017 році в Україні відкриті архіви КДБ-НКВС-ОДПУ. Самі ж працівники спецслужби кваліфіковано допомагають охочим знайти інформацію про репресованих у період 1917-1991 роках родичів. Історії, що стають надбанням громадськості, – шокують. Приводами для арештів могли бути будь-які дрібниці. Вироки – жорстокі до безглуздя. У значній частині випадків «ворогів народу» просто розстрілювали.

Що це за розрив шаблону, коли частина СБУ займається ліквідацією білих плям і розкриттям обставин про злочини проти власного народу в радянську добу, а інша –штампує такі ж висмоктані з лампасів справи в 2019-му, 2020-му, 2021-му роках?

Дослівно текст, який репостнули Терещенко й Кравець два роки тому на своїх сторінках у соцмережі, такий (зі збереженням оригінальної орфографії): «…мабуть я напишу страшні речі але мені здається що мирними ходами, акціями упирів не прибрати, нам потрібен військовий переворот, нам потрібен свій Піночєт, за яким піде армія, МВС, СБУ, а головне нам потрібен стадіон де всю наволоч розстріляти. Така моя думка».

Прокурори в судових процесах можуть удавати, що завгодно. Але Терещенко й Кравець не мають ніякого впливу на Збройні Сили України, МВС та СБУ, не претендують на звання «український Піночет», не здатні орендувати або захопити стадіон для розправи над корупціонерами. Такий перепост – це прояв обурення корупційними оборудками влади та жебрацьким існуванням значної частини населення. Своєрідна «каналізація» негативної енергії. Емоційний вихлоп з боку людей, чий вплив на процеси в державі – близький до нуля. З таким же успіхом вони можуть погрожувати колонізувати Марс або розтопити айсберги на Південній кулі.

Дивно, як «перегини попередників» проти письменників, пенсіонерів та пасічників до 1991 року в СБУ засуджують, роблячи те ж саме проти звичайних громадян України сьогодні, тепер, у цю хвилину?

Коли хтось вважає, що судять на Черкащині лише трьох, то можемо їх «заспокоїти». Два роки тому картинку з написом про Піночета та стадіон для розстрілів перепостили на фб 2 612 користувачів. Якщо черкаська Феміда засудить Терещенка й Кравця, за іншими – не заіржавіє. Одразу скільки «антидержавних елементів» грітимуть шконку біля буцегарного цугундера. До речі, якщо ретельно моніторити соцмережі, то у «вороги народу» можна сміливо пошити 99,9 % громадян України. «Те, що ви на волі, – не ваша заслуга, а наше недопрацювання…»

Зазіхнути на Медведчука, який літає до Москви та перед телекамерами обмінюється люб’язностями з Путіним – СБУ не по зубам. А на пустому місці створювати проблеми беззахисним громадянам (покращуючи показники «боротьби з антидержавними елементами») – скільки завгодно.

Це поки що доволі сором’язлива примірка «єжових рукавичок» українською спецслужбою, але тенденція – налице…

Геннадій Саприкін

Джерело

Остання Публіцистика

Незвані гості

5 помилок у спілкуванні бізнесу з правоохоронними органами, яких краще уникати

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"