В’ячеслав Аброськін. Заступник голови Нацполіції

26.09.2018

Перший заступник голови Нацполіції України – начальник кримінальної поліції країни генерал поліції другого рангу В’ячеслав Аброськін майже чверть століття ловить злочинців. Усе його життя пов’язане з карним розшуком і “сусідніми” оперативними службами. Нині у нього в підпорядкуванні Департаменти карного розшуку, кіберполіції, розвідки, спеціальних технічних засобів, протидії наркозлочинності, кримінального аналізу та боротьби з торгівлею людьми. Все це дозволяє йому знати і контролювати криміногенну обстановку в країні. Днями ми зустрілися, і В’ячеслав Васильович ексклюзивно поділився частиною своїх знань з читачами “Сегодня”.

Загадкова пропажа

“Прямо зараз ми займаємося пропажею, а найімовірніше, умисним вбивством дівчинки, Діани Хріненко, в селі Суботці Кіровоградської області, – розповів генерал. – На це вказують усі ознаки. Вона йшла додому, залишалося 500-600 метрів, будинок вже був видний. Дівчинка говорила по телефону з хлопцем. Раптово він почув її крик: “Я сходжу кров’ю!”. І зв’язок обірвався. На пошуки піднялося все село, знайшли закривавлений телефон, вся дорога була залита кров’ю.

Я туди виїжджав двічі. Першого разу заслухав керівництво місцевої поліції, звернули їх увагу на деякі промахи в організації роботи з розшуку дівчинки і встановлення особи злочинців. Ми досліджували, чи немає в тих місцях подібних випадків. Виявилося, в тій же області 2016 року вже пропадала дівчина. Наразі її не знайшли.

З нагоди з Діаною у нас на сьогодні два підозрюваних, вони арештовані. Ще не за вбивство, а за крадіжку в цьому ж селі, саме в цю ніч і в цей час, зовсім поруч з місцем, звідки зникла дівчинка. Один із заарештованих – злодій Георгій П., 1985 року народження, який недавно вийшов на свободу, засуджений раніше якраз за напад зі зґвалтуванням на дівчину. Приїхав з Кропивницького. Другий – його спільник. Злодій обікрав хату, зніс майно під міст, зателефонував спільнику, той приїхав з Кропивницького на “Москвичі”, куди і завантажили крадене. Потім обидва поїхали, але ми їх знайшли. Є навіть деяка доказова база, яка вказує на них як на людей, що напали на дівчинку, але поки про неї говорити рано. Немає головного, дівчинка не знайдена ні живою, ні мертвою.

Особлива дошка

“Хід роботи щодо найтяжчих і найрезонансніших злочинів для особистого розуміння і контролю наношу на спеціальну дошку, – продовжує голова кримінальної поліції. – Вона зазвичай прихована ось за цією ширмою. Показую вам першому з журналістів (натискає пульт, і штора повзе вгору). Бачите, ось ця частина присвячена пошукам Діани Хріненко, сюди ми додаємо найактуальнішу інформацію. Це допомагає систематизувати її, дозволяє бачити картину розшуку в цілому. Можу і сам фломастером щось важливе дописати, ось, наприклад, контакти адвоката…

Ось інформація про розкриття вбивства в Бердянську активного учасника АТО Віталія Олешка (бойовий позивний “Сармат”). Ми затримали 4 особи відразу після скоєння злочину, по гарячих слідах, на сьогодні затримано ще четверо. Ви знаєте, днями відбувся суд щодо запобіжного заходу для одного з організаторів вбивства. Він заарештований. Але він не головний, це не кінець, в цій схемі є ще люди, яких ми розшукуємо і які обов’язково опиняться за гратами. В основі злочину – і політика, і економіка.

Тут матеріали щодо замаху на радника мера Херсона, члена міськради Катерину Гандзюк (її облили сірчаною кислотою, на сьогодні жінка перенесла вже 11 операцій. – Авт.). Також справа у нас на контролі, постійно займаємося, затриманий, як відомо, безпосередній виконавець, а також один з організаторів. Але основний замовник наразі не встановлений, тож нам є над чим працювати”.

Гучні справи

“Сегодня” попросила генерала Аброськіна також розповісти про те, чи є прогрес в розкритті гучних злочинів минулих років. Наприклад, у справі про вбивство судді Трофимова (2012 року в Харкові суддю Фрунзенського райсуду Харкова Володимира Трофимова, його дружину, сина і невістку, жорстоко вбили, а тіла обезголовили) і про розстріли інкасаторів в тому ж місті. А також про те, чи згоден генерал з версією, висловленою нашій газеті високопоставленим співробітником ГПУ: що в справі розстрілів інкасаторів можливий слід російських диверсантів

– Розповідаю вам першому, – заявив голова кримінальної поліції. – З’явилася інформація, що дає надію на розкриття справи про вбивство судді Трофимова. За кордоном затримані деякі особи, і ми отримали відомості про їх можливу причетність до цієї справи. Ми виїжджали до тієї країни, працювали з цими особами, дещо знаємо, але заявити, що вже на прямому шляху до розкриття, наразі не можу. За інформацією, якою володіємо, мотив вбивства, найімовірніше, – службовий, пов’язаний з діяльністю Трофимова як судді.

Розстріли харківських інкасаторів – хвора для нас тема. У місті у цій справі досі працює наша група. Відпрацьовуються різні версії, було затримано багато людей, в результаті засуджених за інші злочини, але, на жаль, просвіту поки немає… Я і сам колись працював у цій справі, ще будучи співробітником Департаменту карного розшуку, зараз мені, як начальнику кримінальної поліції, доповідають підлеглі, які працюють в Харкові. Однак висловлену вами версію я підтвердити не можу, немає такої інформації.

На завершення розмови ми запитали В’ячеслава Васильовича, чи є зараз в Україні маніяки, серійні вбивці і насильники, ще не спіймані?

– Нещодавно ми затримали в Кривому Розі людину, яка вбила і зґвалтував одну дівчину, яка намагалася це зробити з іншою, на третьому епізоді його спіймали. Це дійсно маніяк. Серійників, які залишають за собою десятки трупів, слава Богу, наразі немає.

Під виглядом поліції

“А ось на схемі – цікава історія, пов’язана з бандою, яка зовсім недавно здійснювала напади на ювелірні магазини в Херсонській, Дніпропетровській, Полтавській, Вінницькій областях, – продовжив свою розповідь генерал В’ячеслав Аброськін. – Причому бандити були одягнені у форму співробітників поліції, з автоматами, бронежилетами… Ми їх встановили, задокументували, але коли стали затримувати, вони чинили збройний опір. Стали розстрілювати машину патрульної поліції, що перекрила їм дорогу. І втекли, тому що ми побоювалися, що можуть постраждати мирні люди. Наразі їх не затримали, проводимо активний розшук бандитів. Ядро злочинної групи – 4 особи, на схемі позначено більше, це їх зв’язки. За ними є поранені, але убитих немає. Є вся доказова база, затримаємо – підуть до суду”.

Джерело

Останні записи про персони

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"