Нільс Мельцер. Спецдоповідач ООН з питань катувань та жорстокого поводження

12.06.2018

«В загальному країна рухається в правильному напрямку. Я не кажу, що все добре. Є заяви про катування та неналежне поводження — це величезна проблема. В кінці кінців існує відчуття майже повної безкарності. І дуже важко фіксувати всі випадки порушень.

Але насправді докладаються зусилля, щоб рухатися в правильному напрямку» — так свої враження від двотижневого візиту до України описує спецпосланник ООН з питань катувань та жорстокого поводження Нільс Мельцер.

Він відвідав місця утримання як на підконтрольній уряду України території, так і на непідконтрольній — в самоназваних ДНР та ЛНР. За його словами, українські в’язні там утримуються в деспотичних умовах. Він наполягає на тому, щоб міжнародні організації, як от Червоний Хрест чи Моніторингова місія з прав людини мали регулярний доступ на окуповані території з повним доступом до усіх місць та усіх в’язнів, без жодних обмежень щодо конфіденційності розмови.

Що ще вдалося побачити в місцях примусового тримання людей як на підконтрольній так і на непідконтрольній території та які висновики він зробив — дивіться в інтерв’ю із Нільсом Мельцером.

Джерело

Останні записи про персони

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"