Микола Мазур. Суддя Верховного суду

02.04.2018

Минуло 100 днів від початку роботи Верховного суду України. За цей час було вже два скандали, пов’язані з відбором суддів. Перший завершився призупиненням роботи Громадської ради доброчесності, яка допомагала добирати суддів.

Другий виник через те, що частина суддів, яких парламент звільнив за ухвалення незаконних рішень щодо учасників Майдану, все ж пройшли у Верховний суд.

Новим суддям, очевидно, легко не буде. Доведеться ухвалювати рішення під час неоголошеної війни, тиску з боку громадськості й політичних сил, в умовах правосуддя перехідного періоду зі спадком масових порушень прав людини. Імовірно, вони створять не один правовий прецедент.

Громадське поспілкувалося із суддею Верховного суду Миколою Мазуром, відповідальним за кримінальне судочинство. Громадська рада доброчесності питань до нього не мала. Раніше Мазур був суддею районного суду маленького прифронтового містечка Попасна на Луганщині. Навіть устиг створити прецедент — винести рішення про визнання реєстрації актів народження та смерті, попри те, що вони мали печатки самоназваної «ЛНР». Пізніше це рішення поклали в основу статті закону про деокупацію. Громадському Миколою Мазур розповів про умови роботи суддів у час правової невизначеності.

Останні записи про персони

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"