Якими будуть ноутбуки, смартфони та телевізори у 2019 році

27.01.2019

У Лас-Вегасі з 8 по 11 січня пройшла CES 2019, найбільша та найвідоміша у світі виставка інноваційних технологій.

Як і очікувалося, цього року не було представлено якихось проривних технологічних новинок, однак можна було спостерігати багато цікавих вдосконалень вже існуючих продуктів, в тому числі ноутбуків, смартфонів та інших «розумних» технологій. The Vergeпідготував розгорнутий огляд технологічних новинок цього року.

Ноутбуки

Ймовірно, у 2019 році ноутбуки буде підсилено останніми процесорами Intel та останніми GPU від NVIDIA. Очікується також продовження тренду на мінімізацію рамки навколо екрану. Таким чином, компанії-виробники ноутбуків пропонують нові пристрої, які стають суттєво легшими та меншими, зберігаючи при цьому розмір екрану.

Крім того, можливо вже цього року будуть представлені перші ноутбуки, що підтримуватимуть технологію 5G.

Телефони

Як показали продажі смартфонів минулого року, ті люди, які просто хочуть надійний телефон, який робить все добре, вже мають його. Тож зараз виробники намагаються здивувати якимось характерними, інноваційними, а іноді і просто химерними, функціями. 2018 рік вже відзначився специфічними дизайном смартфонів, як-то наприклад, спливаюча камера. Очікується, що і цей рік буде дивувати схожими цікавинками. Так, основною темою цьогорічної виставки на фронті смартфонів були гнучкі дисплеї. Вже кілька компаній анонсували такі пристрої. Крім того, очікується представлення смартфонів з дисплеєм з обох сторін.

Телевізори

CES 2019 стала черговою нагодою для виробників телевізорів похизуватися роздільною здатністю 8K, що відповідає приблизно 8000 пікселям по горизонталі (7680 х 4320) і у 16 разів перевищує роздільну здатність сучасної Full HD технології. На жаль, поки існує дуже мало контенту, який можна демонструвати на такому екрані. Також, споживачі надають перевагу все більшим телевізорам для власних віталень, і виробники намагаються їх не розчаровувати.

Крім того, очікується що віртуальні асистенти типу Alexa від Amazon та Google Assistant, які почали захоплювати телевізійне програмне забезпечення у 2018 році, продовжать інтеграцію і цього року. Тож, майбутнє телебачення виглядає як величезний телевізор з діагоналлю 80 дюймів, неймовірною роздільною здатністю та керуванням через голосові команди.

Навушники

Ринок навушників сильно трансформувався протягом 2018 року, і сьогодні від більшості пар бездротових навушників можна очікувати зарядження через USB-C, наявність вбудованих голосових асистентів і марафонську батарею. Протягом наступного року виробники продовжуватимуть дивувати споживачів різноманітними функціями, які зроблять навушники ще більш «розумними» та привабливими для широкої аудиторії. Це можуть бути бездротові навушники, які ставлять аудіо на паузу, щойно ви витягнете навушник з вуха, або ігрові навушники, які приймають до уваги положення вашої голови і відповідними чином відображають звук у фізичному просторі навколо вас.

Доступні USB-C навушники можуть стати справжнім мейнстрімом 2019 року, адже вже декілька компаній запропонували недорогі моделі з навдивовижу високою якістю звуку. Крім того, схоже, що дуже популярними серед споживачів стають навушники, що приглушають навколишній шум – принаймні так видається з кількості моделей, які кожен виробник аудіо-гаджетів презентує у даній категорії. Вважається, що навушники – це другий після смартфона продукт за поширеністю та популярністю. Тож, всі компанії намагаються не відставати від останніх трендів у цій галузі, що веде до збільшення конкуренції та більш стрімкого вдосконалення представлених продуктів.

Розумний будинок

Наступний рік стане роком ще більшої інтеграції всіх домашніх пристроїв. Посудомийна машинка ще краще «порозуміється» з вашим смартфоном, так само як освітлення та телебачення. Очікується також нове покоління розумних дверних дзвінків, холодильників, мікрохвильовок та інших гаджетів. Розумний будинок стане більш цілісним, але все ще залишатиметься багато простору для вдосконалення.

Здоров’я

На цьогорічній виставці CES компанії-виробники пристроїв для покращення здоров’я переконували, що їхні продукти можуть істотно покращити якість життя користувачів. Однак, такі гаджети все ще вимагають значного скептицизму. Ймовірно, вони зможуть відслідковувати ще більше різноманітних показників здоров’я, але дослідження, на які покладаються такі пристрої не завжди є надійними.

Минулого року, Apple представили функцію ЕКГ на Apple Watch Series 4, і можна очікувати, що інші компанії наслідуватимуть цей приклад. Тож, ЕКГ та покращений моніторинг серцебиття, схоже, будуть трендом наступного року у сфері гаджетів для покращення здоров’я.

Віртуальна та доповнена реальність

Інтерес до віртуальної реальності потроху спав, і навряд чи відновиться поки ціна на відповідну гарнітуру на стане достатньо низькою, аби ця продуктова категорія змогла перейти в мейнстрім та зайняти свою нішу. Як і минулого року, на цьогорічній виставці більше уваги приділялося доповненій реальності. Багато виробників пропонували різноманітні версії гарнітур доповненої реальності – як дешеві, мобільні, так і дорогі та більш незвичні.

Такими є очікування експертів щодо розвитку технологій у 2019 році. Однак, слідкуватимемо за новинами – можливо, світ технологій приготував для нас багато сюрпризів.

Джерело

Останні записи поза темою

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"