Не тільки ОМОН: які підрозділи придушують протести у Білорусі

14.08.2020

В інформаційному просторі останніх днів нерідко згадується ОМОН. Виникає відчуття, що будь-яких силовиків, які беруть участь в розгоні протестів в Мінську та інших містах, білоруси сприймають як ОМОН. Зрозуміло, це не так: загін міліції особливого призначення налічує не так багато бійців і фізично не може знаходитися відразу скрізь. Місцеві ЗМІ спробували розібратися, чим різні підрозділи силовиків відрізняються один від одного.

Відразу варто згадати про декілька нюансів. По-перше, журналісти заздалегідь не розглядають варіанти, що циркулюють у вигляді чуток «в форму такого-то підрозділу переодягли звичайних курсантів» – оскільки в такому випадку стаття просто не мала б сенсу. По-друге, немає ніяких правдивих даних про те, що в Білорусі помічені представники силових структур Росії: на нинішній момент всі згадки не були підкріплені вагомими доказами.

ОМОН – чорна форма

Загін міліції особливого призначення Білорусі – це найвідоміші представники силових структур. На відміну від переважної більшості спецпідрозділів, їх пряме завдання – запобігання заворушенням на вулицях.

Стандартне екіпірування бійця ОМОН включає чорні штани, чорну куртку, чорний бронежилет, захист рук і ніг, чорні черевики і чорну маску. Бійці можуть носити чи не носити шоломи з прозорим забралом, теж чорні. Буває, що вони ходять без броні, в майках.

Бійця ОМОНу впізнати найпростіше: якщо людина одягнена у все чорне, швидше за все, це саме представник ОМОН.

«Альфа» або «Алмаз»? Оливкова форма і просунуте озброєння

Деякі впізнали бійців в оливковій формі з різноманітним озброєнням як підрозділ спеціального призначення КДБ «Альфа», але ми все ж схиляємося до версії, що це загін спецназу МВС «Алмаз». Тим більше, що і озброєння, і оснащення, і список завдань у них схожий.

Засоби індивідуального бронезахисту кожен спецпідрозділ прилаштовує під свої потреби.

Бійці, яких можна побачити на вулиці в останні дні, носять форму оливкового кольору зі світловідбиваючими пов’язками, каски з окулярами, маски і трекінгові черевики. Озброєння у них відмінне. Особливість – австрійські пістолети «Глок 17», відомі незграбними формами, виготовлені переважно з полімерів, легкі і надзвичайно надійні.

Серед озброєння помічені також дробовики і сучасна зброя – багатозарядні гранатомети ГМ-94. Судячи з усього, з помпових рушниць стріляють гумовими кулями, а з гранатометів – світлошумовими боєприпасами.

У деяких помічені автомати Калашникова.

Спецназ внутрішніх військ – камуфляж

Судячи з фотографій, це 3 окрема бригада спецназу внутрішніх військ, вона ж військова частина 3214. Частина призначена для роботи, як з придушення вуличних заворушень, так і операцій контртерористичного характеру. Про подробиці навчання бійців відомо мало, але озброєні вони непогано: так, на фото регулярно миготять сучасні помпові рушниці закордонного виробництва.

Бійці спецназу внутрішніх військ одягнені в плямистий камуфляж, шоломи, носять таку ж чорну захист рук і ніг, як і омонівці, і чорні черевики. Бронежилети – чорного або оливкового кольору. Форма зовсім нова, її прийняли тільки в 2018 році – раніше бійці одягалися інакше.

Джерело

Останні записи поза темою

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"