НОВИНИ

01.07.2020

30.06.2020

27.06.2020

26.06.2020

РУБРИКАТОР

Зміни до КПК: що саме пропонує керівник Офісу Президента Андрій Богдан (порівняльна таблиця)

19.07.2019

18 липня під час засідання Національної ради з питань антикорупційної політики керівник Офісу Президента Андрій Богдан заявив про необхідність внесення змін до КПК, які повинні звузити можливості для зловживання правами з боку сторони захисту.

З власних джерел «Судово-юридична газета» отримала порівняльну таблицю до проекту закону, який, можливо, і буде внесено на розгляд до новообраного парламенту. Зауважимо, що ці зміни, скоріш за все, не є остаточними.

Як випливає з цієї порівняльної таблиці, законопроектом пропонується, зокрема, надати прокурору право:

–  самостійно під час досудового розслідування виносити постанову про тимчасовий доступ до речей та документів.

Така постанова виноситься прокурором, якщо слідчий, сторона кримінального провадження доведе або ж прокурор самостійно встановить можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести певні обставини;

– за наявності ризиків свою постановою застосувати до підозрюваного запобіжний захист у вигляді особистого зобов’язання;

– за наявності ризиків свою постановою застосувати до підозрюваного запобіжний захист у вигляді особистої поруки.

До ст. 3 КПК вносить визначення дослідчої перевірки, яка буде частиною кримінального провадження.

Змінами до КПК також передбачається виключення норми про обов’язкове фіксування звукозаписувальними технічними засобами досудового розслідування у випадках, передбачених Кодексом (ст. 27 КПК). Норма про обов’язкову фіксацію при проведенні обшуків також новим законопроектом з КПК виключається.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"