НОВИНИ

09.06.2023

08.06.2023

07.06.2023

06.06.2023

05.06.2023

02.06.2023

РУБРИКАТОР

Зайняли посади у псевдоМВС на Херсонщині – 4 осіб підозрюють у колабораціонізмі

20.09.2022

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру чотирьом громадянам України у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, з травня 2022 року троє колишніх експертів та співробітник Херсонського ізолятора тимчасового тримання погодилися на пропозицію окупаційної влади і добровільно зайняли посади в псевдоправоохоронному органі – «Экспертном криминалистическом центре Главного управления МВД области».

Посаду директора створеної окупантами структури обійняв колишній співробітник ІТТ, який здійснює керівництво псевдоорганом, підбір кадрів та закликає місцеве населення до співпраці із загарбниками.

Інші троє підозрюваних зайняли посади так званих «начальника лабораторії наркотичних засобів та психотропних речовин, лікарських засобів та отруйних речовин, вибухових речовин та продуктів пострілу», «завідуючого сектором товарознавчої та гемологічної експертизи», «старшого судового експерта почеркознавчих експертиз». Вони виконують службові обов’язки, покладені окупаційною владою.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими УСБ України в Херсонській області.

Підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"