НОВИНИ

25.01.2021

23.01.2021

22.01.2021

21.01.2021

РУБРИКАТОР

Затриманий на хабарі прокурор Мазурик заплатив 2 мільйони адвокату, а суд зняв арешт $90 тисяч, бо то мамині

09.09.2020

Голосіївський суд Києва скасував арешт 90 тисяч доларів і двох срібних монет вилучених із будинку в смт.Козин по вулиці Козацька.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 20 серпня.

4 червня 2020 року в будинку, що належить матері прокурора Святослава Мазурика під час обшуку вилучено срібну монету «Архістратиг Михаїл», 2017 р. випуску, срібну монету «Вищі навчальні заклади України», 2016 р. випуску, а кошти в сумі 90 тисяч доларів.

18 червня на гроші і монети накладено арешт.

Адвокат матері прокурора звернулась до суду і повідомила, що це майно належить не підозрюваному, а його матері. У своїй декларації Мазурик вказував 80 тисяч доларів готівкою.

Мати прокурора тривалий час є суб’єктом підприємницької діяльності,  її щорічний дохід становить близько 1 мільйона гривень. Вилучені кошти є її заощадженнями і зберігались в будинку оскільки він знаходився під відомчою охороною. Сину Святославу належали 80 тисяч доларів готівкою, які він вказував у декларації про доходи. З невідомих причин при обшуку їх не виявили.

2 липня 2020, тобто приблизно через місяць після повідомлення про підозру і обшуків за місцем мешкання, Мазурик повідомив до НАЗК про зміни в майновому стані – про обмін доларів і оплату послуг адвоката. Від продажу валюти Мазурик отримав 2,16 млн грн. і того ж заплатив 2,2 млн грн адвокату за договором про надання правової допомоги. У рішеннях за липень-серпень у Мазурика значиться один адвокат – Олександр Лисак, відомий також участю у справах екс-глави ДФС Насірова, колишнього міністра інфраструктури Омеляна, мера Одеси Труханова та ін.

Доходи матері-підприємця підтверджені податковими деклараціями. Син-прокурор фактично проживав у будинку разом з дружиною, батьками та сестрою.

З огляду на це слідчий суддя дійшов, що 90 тисяч доларів справді належать матері прокурора і арешт є необґрунтованим, оскільки жінка не є підозрюваною.

Але суд не переконався у тому, що жінці також належать дві коробки зеленого кольору з двома срібними монетами і арешт цих речей не скасував.

Нагадаємо, що прокурор Мазурик був затриманий на гарячому – у момент одержання 100 тисяч доларів за закриття справи проти посадових осіб та членів правління АТ «Банк Альянс» і подальше вирішення будь-яких проблем із правоохоронними органами. Дії Мазурика кваліфікують як шахрайство, службове підроблення і неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення.

27 серпня Офіс генпрокурора також повідомив про ще одного підозрюваного у цій справі – співробітник одного з головних управлінь СБУ, йому інкримінують те саме, що Мазурику

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"