НОВИНИ

02.10.2023

30.09.2023

29.09.2023

28.09.2023

27.09.2023

РУБРИКАТОР

Заступник Генпрокурора Мамедов зустрівся з делегацією Європейського комітету з питань запобігання катуванням

05.08.2020

В Офісі Генерального прокурора відбулася робоча зустріч заступника Генерального прокурора Гюндуза Мамедова та делегації Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (КЗК) на чолі з другим Віце-президентом КЗК Терезою Ріттер.

Учасники зустрічі обговорили випадки неналежного поводження з особами, які перебувають в пенітенціарних установах, важливість проведення ефективного розслідування за такими фактами, а також роль органів прокуратури у забезпеченні політики нульової толерантності до катувань.


«Участь у механізмі Європейської конвенції про запобігання катуванням є важливим показником готовності України повною мірою реалізовувати доктрину нульової толерантності до такого явища, як неналежне поводження. Офіс Генерального прокурора є противником замовчування та приховування проявів катувань, тому ми відкриті до ефективної взаємодії на цьому напрямі зі всіма відомствами, громадським сектором та міжнародними партнерами», – зазначив Гюндуз Мамедов.

Він наголосив, що саме органами прокуратури виявляється більшість таких правопорушень, адже скарги стосуються неналежних умов утримання в місцях несвободи, ненадання медичної допомоги, а також надмірного застосування фізичної сили персоналом, катувань та перевищення повноважень представниками правоохоронних органів.

На своєчасне виявлення фактів порушень прав людини, координацію розслідувань злочинів, пов’язаних з катуванням, насиллям або загрозою його застосування націлена робота двох спеціалізованих департаментів Офісу Генерального прокурора. Також у червні 2020 року під головуванням Генпрокурора відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів щодо стану протидії катуванням працівниками органів правопорядку, а також нелюдському та такому, що принижує гідність, поводженню і покаранню.

За 7 місяців 2020 року у кримінальних провадженнях за фактами катувань повідомлено про підозру 13 працівникам правоохоронних органів (ст.127 КК України) та 89 – у перевищенні влади працівником правоохоронного органу, пов’язаним з насильством (ч. 2,3 ст. 365 КК України).

Протягом 2020 року в рамках нагляду за додержанням законів у слідчих ізоляторах прокурорами внесено 244 документи реагування, до відповідальності притягнуто 221 службову особу, у виправних колоніях – 739 та 846 відповідно.

Представники комітету високо оцінили роботу спеціалізованих підрозділів Офісу Генерального прокурора, зазначивши, що вперше в органах прокуратури почала діяти злагоджена система виявлення фактів порушення прав людини та подальшого забезпечення їх ефективного розслідування.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"