НОВИНИ

22.04.2024

20.04.2024

19.04.2024

18.04.2024

17.04.2024

16.04.2024

15.04.2024

12.04.2024

11.04.2024

РУБРИКАТОР

Законопроєкт про пенсійне забезпечення працівників ДБР: на що розраховувати пенсіонерам бюро

27.02.2023

На сьогодні механізм пенсійного забезпечення працівників ДБР є неврегульованим.Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики рекомендує депутатам підтримати у першому читанні законопроєкт №9002 про внесення змін до деяких законів України щодо упорядкування окремих питань пенсійного забезпечення та страхування працівників Державного бюро розслідувань авторства групи депутатів з фракції «Слуга народу» серед яких очільниця комітету Галина Третьякова щодо визначення механізму пенсійного забезпечення працівників ДБР.

Законопроєктом пропонується внести зміни до законів України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», поширивши норми цих законів стосовно пенсійного забезпечення та загальнообов’язкового державного соціального страхування на осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань.

Проєкт також передбачає, що пенсійне забезпечення осіб рядового і начальницького складу ДБР відбуватиметься в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; пенсійне забезпечення працівників Державного бюро розслідувань, які є державними службовцями, — в порядку та на умовах, передбачених законом України «Про державну службу».

В разі ухвалення документу у запропонованій редакції, то особи рядового та начальницького складу ДБР:

– будуть підлягати загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню;

– отримають право на призначення дострокової пенсії за віком.

Зі свого боку, члени сім’ї працівника ДБР отримають можливість претендувати на пенсію в разі втрати годувальника.

Молодший начальницький та рядовий склад Державного бюро розслідувань в разі настання інвалідності отримає шанс на пенсію, мінімальний розмір якої складає 120 відсотків відповідних мінімальних розмірів пенсій, передбачених для осіб з інвалідністю з числа солдатів і матросів строкової служби, а особи середнього, старшого та вищого начальницького складу ДБР відповідно будуть отримувати 130 відсотків.

Це вже друга спроба врегулювати питання пенсійного забезпечення. Як повідомляла «Судово-юридична газета», у 2021 році в парламенті було зареєстровано відповідний законопроєкт. Однак ініціатива не знайшла підтримки депутатського корпусу. 1 грудня 2022 року документ було відхилено та знято з розгляду.

Ярослав Конощук

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"