НОВИНИ

18.05.2021

17.05.2021

15.05.2021

РУБРИКАТОР

Закінчилися строки слідства. Справу щодо екскерівника підприємства МВС “Форт” закрили

20.10.2020

Кримінальне провадження щодо державної зради та розкрадання бюджетних коштів у особливо великих розмірах на підприємстві «Форт», у якому фігурує колишній керівник установи, закрили. Причина — закінчення строків досудового слідства. Про це «Слідство.Інфо» дізналося з відповіді Вінницької обласної прокуратури на наш запит.

Підприємство «Форт» входить до структури Міністерства внутрішніх справ (МВС) та спеціалізується на виготовленні зброї та спецзасобів для правоохоронців і силовиків. Близько 20 років його очолював Віктор Писаренко. 2019-го він був звільнений і пішов на пенсію за вислугою років.

В чому підозрюють ексдиректора «Форту»?

Розслідування щодо розкрадання та державної зради на підприємстві «Форт» розпочалося в грудні 2019 року. Як з’ясували слідчі Служби безпеки України, в липні 2018-го «Форт» підписав договір із чеською компанією «STV Group, a.s.» про поставку обладнання для гільз та куль на понад мільйон доларів. Як зазначали правоохоронці, начебто в межах цього договору колишній керівник підприємства безпідставно наказав перевести на рахунок чеських партнерів 100 тисяч доларів.

Окрім цього, за версією слідчих, такі дії керівництва «Форту» «вчинені на шкоду обороноздатності України» і могли призвести до зриву виконання державної програми щодо забезпечення обладнання для виробництва боєприпасів.

Проблеми з розглядом справи

Підозру екскерівнику підприємства «Форт» Писаренку прокуратура оголосила цього березня. Відповідно до закону, впродовж двох місяців, до 28 травня справу щодо нього мали передати до суду. Та 8 квітня слідчі Служби безпеки у Вінницькій області зупинили провадження, оскільки потрібно було провести слідчі дії в межах міжнародного співробітництва. Наприкінці червня досудове слідство відновили, однак за три тижні зупинили знов. На той момент, 17 липня, до закінчення строків слідства щодо Писаренка залишилося 25 днів.

11 вересня адвокат Писаренка оскаржив зупинення строків досудового слідства. Скаргу захисника підозрюваного розглядали без участі прокуратури, тож ті про рішення суду дізналися лише 23 вересня — й відразу подали клопотання про продовження строків слідства. Однак 29 вересня суд зробити цього не дозволив. Тож, як повідомили нам у відповіді, 6 жовтня прокуратура закрила справу щодо Писаренка.

При цьому в прокуратурі зазначають, що «рішення прокурора про закриття кримінального провадження щодо підозрюваного не є перешкодою для продовження досудового розслідування щодо відповідного кримінального правопорушення».

Конфіскація автівок та грошей

Раніше в межах цього кримінального провадження суд конфіскував 60 тисяч гривень застави колишнього керівника науково-виробничого об’єднання «Форт» Віктора Писаренка, оскільки той відмовився передавати в управління власні арештовані автівки. Йдеться про Ford F-150 2017 року випуску, Infiniti QX56 2011 року випуску, які зараз коштують у середньому по 750 тисяч гривень кожна. Також суд арештував вантажівку ГАЗ та два причепи.

Нагадаємо, раніше ми писали, що «Форт» став ланкою в закупівлі засобів захисту від COVID-19 для МВС. Так, у квітні Центральна поліклініка міністерства закупила в казенного підприємства дві тисячі респіраторів по ціні в понад 4 тисячі гривень за кожен. «Форт» їх не виробляв: це респіратори з китайської фабрики, які українське підприємство просто замовило.

Джерело

 

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"