НОВИНИ

28.07.2021

27.07.2021

24.07.2021

23.07.2021

22.07.2021

21.07.2021

РУБРИКАТОР

За реагування прокуратури засудженим виплачено заборгованість із зарплати на 1 млн грн

14.07.2021

За дорученням Генерального прокурора Ірини Венедіктової обласними та окружними прокуратурами проведено перевірки стану додержання вимог законодавства, що регулює питання забезпечення трудових прав засуджених і взятих під варту осіб, в установах виконання покарань й слідчих ізоляторах.

За їх результатами прокурорами розпочато 24 кримінальні провадження, внесено 174 документи реагування, у тому числі вказівку керівництву Міністерства юстиції України, з метою усунення виявлених порушень закону та поновлення трудових прав засуджених і взятих під варту осіб.

За реагування прокуратури погашено заборгованість з виплати заробітної плати засудженим на загальну суму понад 1 млн грн.

В ході перевірок встановлено, що у пенітенціарних установах допускаються системні порушення у цій сфері. Поширеною є практика, коли праця в’язнів оплачується у розмірі, меншому ніж передбачено законодавством. Такі порушення допускаються адміністрацією пенітенціарних установ шляхом неповного обліку робочого часу працюючих, що здійснюється без урахування реальної тривалості роботи, вихідних, святкових днів та особливостей виробничого процесу.

Завдяки реагуванню прокурорів у Полтавській області засудженим, які працювали на державному підприємстві «Сільськогосподарське підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 29)», виплачено заборгованість із зарплати на загальну суму понад 300 тис грн.

У Херсонській області в Державному підприємстві «Дар’ївська виправна колонія (№ 10)» встановлено, що засуджені на контрагентському об’єкті виконували більший обсяг робіт, ніж передбачено договором, проте їм було недонараховано заробітну плату. Обласною прокуратурою за фактом грубого порушення угоди про працю розпочато кримінальне провадження (ч. 1 ст. 173 КК України).

Також в ході перевірок виявлено порушення трудового законодавства, пов’язані з недодержанням вимог з охорони праці, техніки безпеки та виробничої санітарії.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"