НОВИНИ

01.07.2022

30.06.2022

29.06.2022

28.06.2022

РУБРИКАТОР

За період війни жодна установа виконання покарань ще не постраждала

08.03.2022

Restricted Area Barbed Fence Closeup Photo in Bluish Color Grading.

Про це повідомляє ГО «Альянс Української Єдності».

Організація оприлюднила інформацію станом на 5 березня щодо установ в п’яти областях, де тривають оборонні бої з російськими окупантами:

1. Чернігівська область. ДУ «Новгород-Сіверська виправна колонія (№ 31)», яка розташована біля кордону Білорусії та Росії, — бойових дій там не було, ворожі колони техніки прямують у бік Чернігова та Києва, не завдаючи шкоди установі. Чернігівська область. ДУ «Менська виправна колонія (№ 91)» — активісти спростовують плітки про її обстріл та руйнування. За їх даними, в установі помилували багато засуджених осіб, які долучилися до національного спротиву загарбникам.

2. Сумська область. ДУ «Роменська виправна колонія (№ 56)» — під’їжджали тимчасові окупанти, але завдяки правильним діям керівника установи вдалося зберегти життя засуджених та співробітників. Тимчасові окупанти розгорнули свої позиції недалеко від установи, але у функціонування колонії не втручаються.

3. Запорізька область. ДУ «Приморська виправна колонія (№ 145)» (колишня ДУ «Бердянська виправна колонія» (№77) — в установі утримується невелика кількість в’язнів. Тимчасові окупанти, які захопили Бердянськ не цікавились виправною колонією, установа функціонує у звичайному режимі.

4. Херсонська область ДУ «Північна виправна колонія (№ 90)», ДУ «Дар’ївська виправна колонія (№10)», ДУ «Голопристанська виправна колонія (№7)» та Херсонській слідчий ізолятор — на даний час все відносно спокійно. Активісти спростовують інформацію щодо розстрілу в’язнів та залучення їх до вуличних акцій для створення картинок для рашистського телебачення. Окупанти дійсно відвідали ДУ «Голопристанська виправна колонія (№7)» та ДУ «Херсонська виправна колонія (№ 61)» спитали, чи будуть вони стріляти в спину, на що отримали відповідь, що воювати ніхто не буде так, оскільки тут відбувають покарання тяжко хворі люди. Тимчасові окупанти також поцікавились, чи є проблеми із засудженими, та пояснили, що коли такі будуть, то вони «розберуться протягом 3 хвилин». Ситуацію характеризують як напружену, але більш-менш стабільну.

5. Харківська область. У ніч на 5 березня знову тривали обстріли міста Харків, постраждали будівлі Харківського СІЗО та ДУ «Холодногірська виправна колонія (№18)», зокрема повибивало скло та рами вікон, найбільшого руйнування зазнала адміністративна будівля, загиблих та поранених немає. Більше постраждала військова частина Національної гвардії України, яка знаходиться поряд із установами.

Додатково активісти повідомляють, що зафіксували факти намагання залучити засуджених осіб до диверсійних дій в місцях позбавлення волі, а саме, пропозицій за кошти ФСБ РФ розповсюджувати недостовірну інформацію, сіяти паніку серед арештантів та підбурювати до неправомірних дій, в тому числі в мережі інтернет.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"