За неналежні умови утримання ув’язненим хочуть зменшувати строк
13.07.2023
В Мін’юсті думають над способами відшкодування за неналежні умови утримання. Один із варіантів – зменшення строку. Мотивацією стала поширена практика скарг до ЕСПЛ. Про це інформує Мін’юст.Зміни для поновлення прав засуджених осіб та осіб, взятих під варту, у зв’язку з неналежними умовами тримання обговорили народні депутати, члени комітетів Верховної Ради з питань правової політики та з питань правоохоронної діяльності, з представниками Міністерства юстиції, Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, Державної установи «Центр пробації».
Мова, зокрема, йшла про урядові законопроекти №5653, 5652.
Ці зміни мають на меті сформувати ефективне реагування на національному рівні на заяви, скарги засуджених та осіб, взятих під варту, щодо неналежних умов тримання та мають створити справедливі компенсаторні механізми для таких осіб.
«Ми передбачаємо різні пособи відшкодування за неналежні умови утримання. Це зменшення строку судимості, встановлений судом та зменшення строку для звернення за умовно-достроковим звільненням», – зазначив заступник Міністра юстиції Олександр Банчук.
Він нагадав, що кожне п’яте рішення ЄСПЛ ухвалено щодо порушення прав засуджених та осіб, взятих під варту.
2021 – 71 рішення
2022 – 122 рішення
2023(6 міс) – 13 рішень
«133 справи наразі перебувають під посиленим наглядом Комітету міністрів Ради Європи, а створення внутрішнього механізму реагування на заяви та скарги засуджених зменшить таку кількість заяв до ЄСПЛ», – заявив О.Банчук.