НОВИНИ

02.10.2023

30.09.2023

29.09.2023

28.09.2023

27.09.2023

РУБРИКАТОР

За хабар, розтрату чи незаконне збагачення саджатимуть довічно — проект

01.09.2023

Корупційні кримінальні правопорушення у період воєнного стану повинні каратися надзвичайно суворо на рівні з державною зрадою, оскільки наслідки вчинення цих злочинів є аналогічними.Таку позицію, висловлену раніше главою держави, підтримала група нардепів на чолі з Дмитром Разумковим, зареєструвавши проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо прирівняна карності корупційних кримінальних правопорушень до державної зради на період воєнного стану в Україні» (№9659).

На відміну від аналогічних законодавчих ініціатив, які додавали воєнний стан в окремі статті Кримінального кодексу як обтяжуючу обставину, автори цього проекту зібрали в одну статтю ті злочини, які, на їхню думку, «завдають не меншої шкоди, ніж ворожі обстріли».

Так, у нову ст.1113 КК увійшли:

привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем;

нецільове використання бюджетних коштів, а так само здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти у великих розмірах (у 1000 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, наразі — 1,32 млн грн.);

зловживання владою або службовим становищем;

прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди;

набуття активів, вартість яких більше ніж на 6500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (понад 8,7 млн грн.) перевищує законні доходи особи;

зловживання впливом.

За такі дії, вчинені особою, яка займає відповідальне або особливо відповідальне становище, передбачена вища міра покарання — 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

У примітці до статті наведений перелік осіб, які підпадають під її дію, починаючи від Президента і Прем’єра та закінчуючи військовими посадовими особами вищого офіцерського складу. Прокурори, судді, слідчі та інші правоохоронці також у цьому списку.

Автори вважають, що тим самим буде забезпечена пропорційність покарання за корупційні злочини, вчинені під час воєнного стану.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"