За чий рахунок реформують МВС
17.10.2017
Цієї осені в Канадському коледжі поліції для проходження «Майстер-класу 2017» зібралися представники 11 країн (Австралія, Бельгія, Велика Британія, Данія, Канада, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Франція, Швейцарія).
Олег Мартиненко, керівник аналітичного напрямку УГСПЛ, з урахуванням власного миротворчого досвіду, здійснив огляд сучасної донорської допомоги Україні з позицій запровадження перехідного правосуддя в Україні.
Учасники були дещо здивовані тим, що в 2017 р. Україна має 541 проект міжнародної технічної допомоги з бюджетом в 1,5 млрд. доларів.
Більшість з них реалізуються Європейським Союзом (320 проектів), окремими державами (148) та міжнародними організаціями (93). Серед усіх донорів найбільша кількість проектів належить США (86), ОБСЄ (36), Європейському банку реконструкції та розвитку (30), Німеччині (23), Канаді (15), ПРООН (13).
Частина донорських ресурсів у 2016 році було спрямовано на Національну безпеку та оборону – понад 457 млн. €; система правоохоронних органів – понад 33 млн. €.
Ukrainian donors 2017-Martynenko
Олег Мартиненко акцентував увагу поліцейських експертів, що в цілому 63% всіх донорських грошей зазвичай отримує сектор безпеки України (Міністерство оборони, МВС, СБУ). У 2018 р. сектор безпеки має отримати 86 млн. 838 тис. доларів, що є важливим ресурсом для реформування пост-радянських підходів роботи силових органів у європейські процедури, спрямованих на захист населення під час збройного конфлікту.
Проте в секторі безпеки, за розрахунками О.Мартиненка, 95,6% усіх міжнародних дотацій спрямовуються на органи влади. При цьому роль неурядових організацій важко переоцінити – саме цивільні експерти пропонують прогресивні законодавчі ініціативи, аналізують критичні аспекти діяльності сектору безпеки, звертають увагу донорів на найбільш перспективні напрямки та моніторять процес реформ.