З початку повномасштабної війни правоохоронці викрили 88 диверсійно-розвідувальних груп
11.05.2022
Затримано 757 осіб, які входили до складу цих груп. Про це сьогодні, 11 травня, повідомив начальник Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Національної поліції України Олексій Сергєєв під час спеціального брифінгу представників Сил оборони України в «Укрінформ».
Олексій Сергєєв наголосив, що органи та підрозділи Нацполіції з першого дня повномасштабної війни спільно з іншими силами безпеки та оборони вживають заходів із забезпечення національної безпеки, відсічі збройної агресії російської федерації, надання допомоги громадянам нашої держави:
«Зокрема до таких завдань входить робота поліції на блокпостах, контроль за в’їздом – виїздом громадян до населених пунктів з метою виявлення і затримання диверсійно-розвідувальних груп, та осіб, які співпрацюють із ворогом. Щоденно перевіряється понад 1000 підозрілих осіб і щонайменше виявляється 10 осіб, які причетні або можливо причетні до диверсійно-розвідувальної діяльності».
Крім роботи на блокпостах, створено спеціальні оперативні групи, до яких залучено працівників кримінальної поліції та бійців спеціального призначення, які щоденно працюють над виявленням і затриманням членів диверсійно – розвідувальних груп.
«З 24 лютого поліція викрила 88 таких груп, до складу яких входило 757 осіб, які передані для подальшої перевірки до органів Служби безпеки України. Крім цього, слідчими Національної поліції відкрито 484 провадження за колабораційну діяльність. Оголошено підозри 72 особам», – повідомив Олексій Сергєєв.
Окрім того, нині поліцейські Донеччини, Запоріжжя, Луганщини та Харківщини беруть активну участь у виведенні населення з територій бойових дій, надають допомогу громадянам у місцях збору та їхньому супроводженні по «зелених коридорах». У лютому – березні ці заходи здійснювали також поліцейські Київщини, Сумщини та Чернігівщини:
«Загалом із початку збройної агресії поліцейські надали допомогу під час евакуації понад 1,5 млн громадянам. Під час евакуації було відкриття вогню та обстріли з боку окупанта по евакуаційних колонах. За цей час вже відкрито 74 кримінальні провадження. Внаслідок 45 обстрілів колон транспорту цивільних осіб загинуло 33 громадянина, з них п’ять – діти».
Від початку війни у Нацполіції організовано безперебійну роботу лінії 102 та інших каналів комунікації громадян із правоохоронцями. За цей час до поліції надійшло майже два мільйони повідомлень від громадян, які переважно були консультаційного, інформаційного характеру та прохання по допомогу:
«Наразі на деокупованих територіях Київської, Сумської та Чернігівської областей відновлено роботу Національної поліції. Організовуються та здійснюються виїзди нарядів поліції та слідчо-оперативних груп».