НОВИНИ

23.01.2021

22.01.2021

21.01.2021

20.01.2021

РУБРИКАТОР

Вищий антикорупційний суд досліджував вилучення штанів у судді Окружного адмінсуду Києва Власенкової

14.01.2021

Вищий антикорупційний суд продовжив досліджувати докази у справі судді Окружного адмінсуду Києва Олени Власенкової. Про це повідомляє «Судовий репортер».

У суді продовжили перегляд відео процедури освідування – прокурор відшукувала на тілі і одягу судді сліди злочину. Йшлося про сліди хімічного препарату, яким оброблялися гроші, які нібито отримала суддя. Слідча дія проходила у кабінеті Власенкової 10 травня 2018 року.

У минулому засіданні досліджували частину відео, на якій прокурор робила змиви з рук судді.

Цього разу показували, що прокурор лампою виявила сліди хімічної речовини на штанах судді. Після цього було вирішено вилучити ці штани і направити на експертизу.

Із пояснень прокурора, судді доставили змінний одяг. Відео перервалося, а далі вже видно, що малинові штани лежать на столі. Прокурор і працівник СБУ упакували їх у сейф-пакет.

Адвокат Роман Кругляк, який захищає суддю Власенкову, вважає, що прокурор і працівник СБУ не мали права вилучати штани під час освідування.

«Вилучення дозволено під час, наприклад, обшуку, а вилучення під час освідування не забезпечено Кримінальним процесуальним кодексом», – говорив Кругляк.

Адвокат Подосінов додав, що вилучення речей можливо під час затримання підозрюваної особи, під час обшуку і огляду. Адвокат сказав, що Власенкова не набула на той час статусу підозрюваної.

Також захист вважає, що прокурор мусила скласти окремий протокол вилучення штанів. Прокурор з цим не згодна і пояснила, що сліди на штанах виявлено під час освідування, вони здобули статус тимчасово вилученого майна і потім були арештовані рішення суду.

Суддя Власенкова зауважила, що на відеозаписі немає моменту, коли учасники слідчої групи начебто дозволяли собі образливі коментарі, які вона розцінила як знущання.

Власенкова наводила цитати у минулому засіданні: «Скидай штани або виріжемо латки…. «А як же я поїду додому? – «Мантію одягнеш», – було сказано єхидним тоном».

Судді уточнили, хто був присутній при цьому. Власенкова повідомила, що це чув її адвокат, секретар, а також прокурор, яка з цього приводу сказала: «Фраза одягнути мантію сказана не стороною обвинувачення… ». 

На думку адвокатів, докази є очевидно недопустимими і процедуру освідування проведено із порушеннями. На момент слідчих дій суддя не мала статусу підозрюваної, з неї не було знято суддівську недоторканість. У постанові про освідування, зі слів захисника, не зазначено статусу Власенкової (підозрюваної, потерпілої чи свідка). Прокурор підтвердила це і пояснювала, що Власенкову освідували як особу, яка може мати відомості про справу. Суд пообіцяв врахувати зауваження в нарадчій кімнаті.

Наступне засідання планується у лютому.

Нагадаємо, що 10 травня 2018 року суддю ОАСК Олену Власенкову прокурори САП та оперативні працівники Головного управління «К» СБУ викрили начебто при отриманні 2000 доларів неправомірної вигоди.

На пропозицію прокурора Власенкова добровільно видала речі і документи, зазначені в ухвалі про обшук, – матеріали адміністративної справи, а також 2 тисячі доларів, що нібито були неправомірною вигодою.

Потім за заявою судді було зареєстровано справу про провокацію хабара.

За версією слідства, йшлося про отримання хабара у представника ТОВ «Безпечні технології утилізації», який оскаржував анулювання Міністерством екології ліцензії на право ведення господарської діяльності з небезпечними відходами. За заявою представника цієї ж компанії Остапенка було зареєстровано кримінальну справу проти судді Київського апеляційного адміністративного суду Ігоря Петрика.

Всього Остапенко фігурує як заявник у щонайменше п’яти кримінальних справах.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"