НОВИНИ

29.07.2021

28.07.2021

27.07.2021

24.07.2021

23.07.2021

22.07.2021

РУБРИКАТОР

Вища рада правосуддя не бачить проблеми у покриванні суддями п’яних водіїв

22.04.2021

Майже половину водіїв, спійманих п’яними за кермом, не притягують до відповідальності за це. Практика Громадської ради доброчесності свідчить, що значна частина порушників уникає відповідальності через сумнівні дії суддів. Навіть Вища рада правосуддя побачила у цьому проблему та вирішила “карати” таких суддів. Правда ці покарання радше заохочують, ніж запобігають таким діям суддів.

20 квітня Вища рада правосуддя розглядала скаргу судді Самбірського суду Карнасевич на рішення Першої дисциплінарної палати ВРП. Ця суддя масово закривала справи щодо нетверезих водіїв за строками та замість позбавлення прав передавала їх на поруки трудовому колективу.

За останній час передала одразу 5 водіїв на поруки одному підприємству – ПФ “Білаки”. Тільки от за інформацією журналістів саме підприємство про це нічого не знало, бо усі клопотання від “трудового колективу” були фальшивими. Карнасевич приймала до уваги липові звернення та характеристики з місця роботи попри те, що водії насправді там не працювали.

Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя виявила грубі порушення з боку судді та вирішила її покарати… доганою. Втім 20 квітня, навіть це смішне покарання пленарний склад ВРП замінив на попередження. Їх зовсім не зацікавило, що за цією схемою працювали усі судді Самбірського суду і на підставі фальшивих довідок звільнено від покарання 10 водіїв. Важливо, що це рішення ухвалено одноголосно, включно з новообраними членами ВРП.

Раніше, 12 квітня, дисциплінарна палата ВРП винесла попередження іншому судді-схемщику Андрію Скубі, який теж масово звільняв від відповідальності п’яних водіїв.
Попередження – найбільш м’яка санкція, яку Вища рада правосуддя може застосувати щодо судді, який вчинив дисциплінарний проступок. Тому така “боротьба” є імітацією і насправді лише заохочуює недоброчесних суддів і далі створювати корупційні схеми та залишати п’яниць на дорогах.

“Відмазування п’яниць за кермом є однією з найбільш масових корупційних схем і тепер судді будуть знати, що можна і далі заробляти, бо максимальне покарання за таке – попередження.

Ця ситуація вкотре доводить необхідність провести перезавантаження ВРП і перевірку її членів на доброчесність. Дуже цікаво, чому вони фактично покривають відому і масову корупційну схему,” – коментує Роман Маселко, член правління Фундації DEJURE

За скаргами юристів Фундації DEJURE з початку року до дисциплінарної відповідальності притягнули вже чотирьох суддів, які відмазували нетверезих водіїв.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"