НОВИНИ

30.06.2022

29.06.2022

28.06.2022

27.06.2022

РУБРИКАТОР

Вища рада правосуддя дала згоду на тримання під вартою судді, який одержав 20 тисяч доларів хабара

13.11.2021

Вища рада правосуддя дала згоду на утримання судді Чернігівського окружного адміністративного суду Лобана Дмитра Вікторовича під вартою.

Про це повідомляється на сайті установи.

Лобана затримали 9 листопада за підозрою в одержанні 20 тисяч доларів хабара за рішення в адміністративній справі на користь позивача.

Неправомірну вигоду служитель Феміди отримував двома траншами: 7 тис. доларів авансом, до винесення потрібного рішення, і 13 тис. доларів — за фактом виконаної домовленості.
Після одержання другої частини суму суддю затримали.

Підозрюваному мають обрати запобіжний захід. Перед цим прокуратура звернулася до Вищої ради правосуддя з поданням про надання згоди на утримання судді під вартою.

Лобан та його представники просили відмовити в задоволенні подання, вважаючи його необґрунтованим.

Підозра базується на зібраних доказах, зокрема: заявою викривача; протоколами допиту викривача як свідка; протоколами огляду мобільного телефона; протоколами огляду карти пам’яті; протоколами огляду та вручення викривачу коштів; речовими доказами, а саме грошовими коштами – предметом неправомірної вигоди; іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Як зазначено у поданні, суддя Лобан підозрюється у вчиненні злочину, що належить до категорії тяжких, за який законом передбачено позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Прокурор вважає, що Лобан може планувати втечу та переховуватися від детективів та суду з огляду на тяжкість покарання, що йому загрожує, маючи фінансову можливість, а також можливість виїзду за межі території України, оскільки протягом 2019–2021 років неодноразово відбував за кордон.

Також йдеться про ризик знищити, приховувати або спотворити речі чи документи, які мають істотне значення для справи, оскільки суддя знає форми та методи роботи правоохоронних органів, під час протиправної діяльності поводиться обережно, використовує заходи та засоби конспірації, має знайомства і вплив, у тому числі на інших суддів Чернігівського окружного адміністративного суду, може знищити чи спотворити оригінали матеріалів судової справи.

Крім того, на цей час детективами ще не встановлено місцезнаходження частини грошей, отриманих Лобаном.

На волі суддя, використовуючи свій авторитет, досвід та службове становище, незаконно впливати на свідків, в тому числі на викривача, помічників та секретарів Чернігівського окружного адміністративного суду, які разом із ним працюють та перебувають у його підпорядкуванні, а також інших свідків, більшість з яких наразі ще не допитано;

Дмитро Лобан працює суддею Чернігівського окружного адмінсуду з травня 2012 року.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"