НОВИНИ

24.03.2023

23.03.2023

22.03.2023

21.03.2023

20.03.2023

18.03.2023

РУБРИКАТОР

Види дисциплінарних стягнень для прокурорів пропонують розширити

25.11.2022

Кваліфікаційно-дисциплінарний орган прокуратури пропонує розширити види дисциплінарних стягнень для прокурорів, а самі підстави для притягнення прокурорів до відповідальності уточнити та конкретизувати.

Так, пропонується уточнити такі поняття, як «вчинення дій, що порочать звання прокурора» та «грубе порушення правил прокурорської етики».

Також пропонується вилучити загальне положення про відповідальність прокурорів за порушення присяги прокурора.

Пропонується запровадити нові види дисциплінарних стягнень:

попередження

направлення в Тренінговий центр прокурорів для проходження курсу підвищення кваліфікації з тимчасовим відстороненням від посади та позбавленням права на отримання надбавок протягом 1 місяця

сувора догана з позбавленням права на отримання надбавок протягом 3 місяців.

Нагадаємо, що діюче законодавство передбачає для прокурорів такі види дисциплінарних стягнень: догана, заборона на строк до одного року на переведення до органу прокуратури вищого рівня чи на призначення на вищу посаду в органі прокуратури, в якому прокурор обіймає посаду (крім Генерального прокурора), звільнення з посади в органах прокуратури.

Зазначимо, що запропоновані види дисциплінарних стягнень вже тривалий час застосовуються відносно суддів і передбачені Законом «Про судоустрій і статус суддів».

Нагадаємо, що раніше також прокурори підтримали скорочення строку притягнення до дисциплінарної відповідальності з 1 року до 6 місяців.

В’ячеслав Хрипун

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"