НОВИНИ

15.07.2020

14.07.2020

13.07.2020

10.07.2020

РУБРИКАТОР

Власні «закони» для засуджених у Галицькій виправній колонії (№128)

28.11.2016

12 вересня 2016 року моніторингова група в складі регіонального представника Уповноваженого в Івано-Франківській області, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Івано-Франківській області та громадських моніторів національного превентивного механізму відвідала Галицьку виправну колонію (№ 128), яка є колонією мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання для вперше засуджених жінок. На час візиту в установі трималося 93 особи.

Моніторингову групу найбільше вразила наявність в установі «власних законів», які вступають у протиріччя із нормами чинного законодавства, а саме: денні та нічні чергування засуджених жінок «на тумбочці» по 12 годин, заборона у вільний час сідати на ліжка у житлових секціях, заборона в локальній дільниці одиночно перетинати визначену відстань до лавки, дозвіл користуватися косметикою лише в неділю, залучення до безоплатної праці з благоустрою колонії понад двох годин на день.

Також в установі не забезпечуються належні умови праці засуджених. У виробничій зоні відсутні бачки з питною водою, засуджені використовують для пиття воду із централізованої водопровідної мережі. При цьому, висновок про якість води адміністрацією надано не було. Туалетами та умивальниками на виробництві скористатися неможливо, тому що вони перебувають у неробочому стані.

Крім цього, в їдальні для засуджених відсутня можливість помити руки з милом безпосередньо перед вживанням їжі, порушуються також і норми харчування.

В окремих приміщеннях недостатньо освітлення, в санчастині в двох кімнатах відсутній доступ до денного світла, вентиляція несправна.

За результатами візиту керівництву колонії наголошено на необхідності усунення виявлених недоліків та обов’язковості дотримання прав осіб, які тримаються в установі.

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"