НОВИНИ

01.07.2022

30.06.2022

29.06.2022

28.06.2022

РУБРИКАТОР

Від обстрілів постраждали 5 в’язничних установ

12.03.2022

В установах виконання покарань та попереднього ув’язнення утримується близько 48 тис. засуджених та ув’язнених. У зоні ведення бойових дій перебувають 33 в’язничні установи. Хоча декілька таких об’єктів були законсервовані ще до початку вторгнення в Україну, більшість з них – це працюючі установи, які щодня стикаються із викликами воєнного часу.

Про це повідомляє Департамент з питань виконання кримінальних покарань Мін’юсту.

Від початку війни від обстрілів постраждали 5 установ. Зокрема, пошкоджень завдано Маріупольському та Чернігівському слідчим ізоляторам та ще трьом установам виконання покарань у Маріуполі, Бердянську і на Харківщині. На час обстрілів персонал та засуджені перебувають у бомбосховищах, за даними ДКВС одна особа отримала легкі тілесні ушкодження.

При тимчасовій окупації окремих міст чи районів у містах установи виконання покарань також були захоплені агресором. Сьогодні втрачено зв’язок з Маріупольським, Старобільським та Херсонським слідчими ізоляторами, Мелітопольською та Приазовською виправними колоніями.

На сьогодні президентом видано низку указів щодо помилування 363 засуджених-ветеранів бойових дій, які позитивно характеризуються та виявили бажання захищати державу у лавах підрозділів територіальної оборони. Звільнення помилуваних, а також тих ув’язнених, кому за рішеннями судів та прокуратур скасовуються запобіжні заходи тримання під вартою начебто проводиться невідкладно.

В установах, що перебувають в епіцентрі бойових дій, адміністрація стикається з проблемами постачання питної води, тепла та енергопостачання, порушується телефонний та інтернет-зв’язок. В установах південного регіону виникають проблеми з мобільним зв’язком українських операторів. Загалом в установах у зонах бойових дій є складнощі з доставкою продуктів харчування та медикаментів, деякі постачальники опалювальних ресурсів (вугілля та дров) не виконують свої зобов’язання.

При Департаменті з питань виконання кримінальних покарань утворено гуманітарний штаб для координації збору та розподілу гуманітарної допомоги для в’язничної інфраструктури.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"