НОВИНИ

02.10.2023

30.09.2023

29.09.2023

28.09.2023

27.09.2023

РУБРИКАТОР

ВАКС затвердив угоду з ексслідчим ДБР, який віддав $716 тисяч, вилучені митниками

23.08.2023

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості стосовно колишнього старшого слідчого 2 слідчого відділу (з дислокацією у місті Одесі) територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві (вирок від 21 серпня).16 березня 2022 року голова профспілки працівників ТОВ «Промтоварний ринок» із дружиною хотіли перетнути державний кордон України на автомобілі через «зелений коридор». Подружжя повідомило, що речей, які підлягають декларуванню у них немає. Але в багажному відділенні машини в одній із валіз митники знайшли гроші. 716 тисяч доларів були заховані під речами на дні валізи, під підкладкою.

Того ж дня гроші вилучив слідчий Територіального Державного бюро розслідувань у місті Миколаєві на підставі протоколу огляду місця події. Вважаєтья, що співробітник ДБР діяв незаконно, тому що кошти як предмет порушення митних правил мали вилучити спвіробітники Одеської митниці.

Більше того, далі слідчий ДБР повернув 716 тисяч доларів власнику. Це заподіяло тяжкі наслідки державним інтересам, оскільки зробило неможливою конфіскацію цих коштів за рішенням суду.

Слідчого ДБР звинуватили у зловживанні службовим становищем (ч.2 ст.364 КК) і втручанні у діяльність працівника правоохоронного органу (ч.2 ст.343 КК), а саме у перешкоджанні роботи інспекторам митниці.

Обвинувачений уклав угоду з прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Він визнав вину і зобовʼязався співпрацювати з прокурором та детективами у кримінальному провадженні, даючи показання щодо ролі інших осіб у скоєнні злочину. Також він частково відшкодує завдану шкоду на суму 100 тисяч гривень і дозволяє скерувати 1,2 мільйони гривень своєї застави на користь Збройних сил України

За угодою із прокурором, колишнього працівника ДБР звільняють від відбування основного покарання у виді 5 років позбавлення волі з іспитовим строком 3 роки.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"