НОВИНИ

22.02.2020

21.02.2020

20.02.2020

РУБРИКАТОР

В Україні переглянуть норми тримання підсудних у судах

15.08.2019

Міністерство регіонального розвитку планує переглянути норми ДБН щодо утримання підсудних у судах.

Про це на своїй сторінці у фейсбуку повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Згідно з чинними нормами ДБН щодо судів, камери для підсудних у конвойних приміщеннях установ мають бути не менше 4 кв. метрів, але водночас не визначено, на яку кількість людей розраховані такі камери.

“Проблема в тому, що більшість будівель судів, а саме близько 80%, сьогодні знаходяться у пристосованих приміщеннях і по факту в таких камерах на одну людину припадає 0,8 кв. метра, а то й навіть 0,5–0,7 кв. метра. Звичайно, що такі умови утримання підсудних є неприпустимими і нелюдськими. І мають забезпечувати основні права і свободи громадян”, – зазначив Парцхаладзе.

Міністерство планує прописати чіткі вимоги до площі камер у конвойному приміщенні суду з розрахунку не менше 4 кв. м на одну особу, а також переглянути інші норми, пов’язані з утриманням підсудних.

Як відомо, у вересні минулого року Міністерство юстиції України розробило нові правила внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, які дозволяють ув’язненим носити бороди, курити в карцерах та спілкуватися безпосередньо з адміністрацією.

Згодом уряд затвердив нові норми харчування осіб, які тримаються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах та інших місцях неволі.

Джерело