НОВИНИ

06.07.2020

30.06.2020

27.06.2020

26.06.2020

РУБРИКАТОР

В Одессе патрульные «выбивали» из задержанных признание в краже (видео)

08.10.2019

Следователи ГБР сообщили о подозрении в истязании двум инспекторам управление патрульной полиции в Одесской области. Об этом сообщил директор бюро Роман Труба.

“История, без преувеличения, жестокая и циничная. Двое полицейских на Одесском железнодорожном вокзале незаконно задержали двух человек и доставили в участок. Там просто таки «выбивали» признание в совершении кражи золотой цепочки. Психологическое давление, угрозы расправы, применение резиновой дубинки, унижения — вот методы, которыми правоохранители хотели получить нужные показания от граждан”.

Труба сообщил, что в бюро есть несколько производств по факту жестоких действий со стороны правоохранителей.

Департамент внутренней безопасности НПУ более детально описывает ситуацию:

Двох співробітників патрульної поліції, які несли службу на території залізничного вокзалу міста Одеса, внутрішня безпека НПУ викрила у протиправних діях, які наразі кваліфіковано, як катування. Під процесуальним керівництвом прокуратури Одещини, слідчі ДБР повідомили патрульним підозру.*

Оперативники Одеського управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ встановили, що окремі співробітники Управління патрульної поліції області вдаються до перевищення службових повноважень під час несення служби.

Командир та поліцейський взводу під час чергування на території одеського залізничного вокзалу були викриті у нанесенні тілесних ушкоджень доставленим до опорного пункту та примушуванні зізнатися у скоєнні майнових злочинів. До таких незаконних методів патрульні вдавалися заради штучного підвищення показників своєї роботи.

Працівники внутрішньої безпеки НПУ встановили особу та місце знаходження одного з потерпілих від злочинних дій «правоохоронців».

Його та ще одну особу патрульні затримали серед ночі на пероні вокзалу, доставили до відділку поліції та, застосовуючи фізичний і психологічний вплив, вимагали дати покази зізнання у крадіжці золотого ланцюжка на території вокзалу.

За відмову брати на себе чужий злочин, затриманих били гумовими кийками, руками та ногами. Фізичне знущання тривало, аж поки одному з затриманих не стало зле. Лише тоді, поліцейські відпустили своїх невільників.

За показами потерпілого слідчі ДБР розпочали кримінальне провадження за ч.2 ст.127 (Катування) КК України.

Після проведення низки процесуальних дій, працівники Одеського управління ДВБ НПУ, слідчі ДБР, під процесуальним керівництвом одеської прокуратури, вручили викритим співробітникам УПП підозри у скоєні ними злочину, передбаченого ч.2 ст.127 КК України. До суду подано клопотання про обрання поліцейським запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За вчинене підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

“Подібні випадки є неприпустими, а співробітники, які переступають межу закону, мають бути притягнуті до суворої відповідальності та викорінені з лав Національної поліції. Самовідданна і рутинна робота тисяч добросовісних поліцейських зводиться нанівець завдяки таким ганебним прецедентам. Тому, очищення системи триватиме і надалі”, – прокоментував ситуацію перший заступник Голови НПУ Євген Коваль.

Источник

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"